۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
تعطیلات دو روزه فقط برای دونیم میلیون نفر

تعطیلات دو روزه فقط برای دونیم میلیون نفر

آیا دولت فقط به فکر کارمندان است؟بقیه جامعه تکلیفشان چیست

نامه نیوز – نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد تعطیلی شنبه یا پنج‌شنبه در کشور گفت: پیشنهاد دولت تعطیلی پنجشنبه است، اما من معتقدم این تعطیلی مغایر اصل سوم قانون اساسی است، چون تبعیض و بی‌عدالتی است.

آصفری اظهار کرد: ما ۱۰ میلیون نفر نیروی کار خصوصی داریم که با تعطیلی پنج‌شنبه باید ببینیم تکلیف این افراد چه می‌شود، چون نباید قانون را برای دو و نیم میلیون نفر کارمند تصویب کنیم بلکه باید برای عموم جامعه باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: این تعطیلی فقط برای دو و نیم میلیون کارمند است و ۱۰ lیلیون کارگر خصوصی باید در روز پنج‌شنبه سر کار بروند.

وی افزود: از طرف دیگر برای آن دو و نیم میلیون نفر باید منابع جدیدی در نظر بگیریم که این امر ریخت و پاش به حساب می‌آید همچنبن بین بخش خصوصی و دولتی ناهماهنگی ایجاد می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس گفت: شمولیت تعطیلی دو روز در هفته باید عموم جامعه باشد و نباید صرفا کارمندان دولت را در نظر بگیرد البته افزایش تعطیلی غیر از اینکه دردی را دوا نمی‌کند فقط بار بیشتری برای دولت دارد و خروجی نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: توجیه پیشنهاددهندگان دو روز تعطیلی در هفته، مبادلات اقتصادی با دنیاست، اما امروز مبادلات اقتصادی با دنیا به صورت حضوری نیست بلکه اینترنتی است و این امر در هر روزی می‌تواند انجام شود.

آصفری درباره پیشنهادی مبنی بر اینکه نهاد‌هایی که به داخل کشور مربوط هستند در روز پنج‌شنبه تعطیل شوند و نهاد‌هایی که با خارج از کشور در ارتباط هستند در روز شنبه تعطیل باشند، گفت: بعضی کشور‌ها در روز یکشنبه تعطیل هستند؛ این موضوع را باید چکار کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: تعطیلی در کشور‌های مختلف بین پنج‌شنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه است بنابراین نمی‌توانیم تعطیلی کشورمان را به تعطیلی کشور‌های دیگر ارتباط دهیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

سیزده + 3 =