۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 913
  • 21 نوامبر 2021 - 0:21
  • 318 بازدید
  • ارسال توسط :
ضبط بیش از ۸۰۰ عدد سیمکارت فعال در بازرسی از یک منزل

ضبط بیش از ۸۰۰ عدد سیمکارت فعال در بازرسی از یک منزل

چند سیم کارت تلفن همراه به نام شما ثبت شد؟

به گزارش ساورز نیوزبه نقلاز خبرنگار صدای جنوب : فرمانده انتظامی شهرستان لنده از کشف و ضبط بیش از ۸۰۰ عدد سیمکارت فعال در بازرسی از یک منزل شخصی خبر داد.

سرهنگ محمود عدالت پرور گفت: کارشناسان پلیس فتا شهرستان کهگیلویه ، با همکاری پلیس آگاهی و اطلاعات شهرستان لنده و با هماهنگی مرجع قضایی طی رصد و پایش اطلاعاتی فضای مجازی و با بازرسی از منزل شخصی با هویت معلوم در شهرستان لنده بیش از ۸۰۰ عدد سیم کارت همراه اول و ایرانسل فعال که به نام شهروندان مختلف ثبت شده بودند را  کشف و ضبط نمودند.
وی اظهار داشت:پرونده این شخص جهت بررسی بیشتر موضوع و اهداف آن تحویل مرجع قضایی گردیده است.
سرهنگ عدالت پرور افزود: احتمال سواستفاده‌های متعدد؛ از سیم کارت‌های متعلق به دیگران توسط افراد سودجو وجود دارد لذا تاکید می گردد هرگونه خرید و فروش سیم کارت‌های روشن بدون انجام تغییر سند مالکیت غیر قانونی بوده و شهروندان باید نقل و انتقال سیم کارت‌های روشن را در دفاتر خدمات مجاز انجام دهند.
این مقام انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد به دارندگان سیم‌کارت‌ها توصیه نمود حتما در نگهداری سیم‌کارت‌های خود دقت لازم را داشته باشند و سیم‌کارت‌هایی را که نیاز ندارند حتما از طریق اپراتور مربوطه غیرفعال کنند و به هیچ وجه سیم‌کارت تلفن همراه خود را در اختیار افراد غیر قرار ندهید، زیرا هرگونه استفاده خلاف قانون، عواقب آن بر عهده مالک اصلی سیم‌کارت بوده و وی مقصر شناخته خواهد شد.
سرهنگ عدالت پرور با بیان اینکه همین سیم کارت ساده می تواند به فرصتی برای کلاهبرداری و بروز جرائم مختلف تبدیل شود گفت:مالکان سیم کارتها می توانند با ارسال کدملی به سامانه ۳۰۰۰۱۵۰ از تعداد سیم کارت هایی که به نام آنها ثبت شده مطلع شوند. 

وی در پایان یادآور شد: هموطنان در صورت مواجه شدن با هرگونه تخلفی می‌توانند آن را از طریق تماس با ۱۱۰ و یا  وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

هفده + 2 =