۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » رویدادها
  • شناسه : 7072
  • 02 آگوست 2023 - 21:18
  • 135 بازدید
  • ارسال توسط :
برگزاری آزمون تخصصی پایه حمایت های روانی و اجتماعی درچرام
رئیس جمعیت هلال احمرچرام خبرداد:

برگزاری آزمون تخصصی پایه حمایت های روانی و اجتماعی درچرام

با توجه به اینکه امدادگران از افراد در معرض خطر بیماری روانی در بلایا هستندلازم است خود امدادگری روانی را یاد بگیرند و بدانند که در موقع بلایاچه واکنشهای روانی دارند و در مواجه با افراد آسیب دیده چه اقداماتی انجام دهند.

به گزارش ساورزنیوز؛علمدار دستور رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان چرام گفت: دوره تخصصی پایه حمایت های روانی و اجتماعی با حضور ۵۰ نفر از نجاتگران آقا و خانم شهرستان به مدت ۴ روز و زیر نظر دکتر یاسر امیرنژاد معاون آموزش و پژوهش استان، کاووس آقاپور رئیس اداره آموزش و پژوهش و دکتر حیدری مدرس آموزش دوره های حمایت های روانی و اجتماعی و در مصلای حضرت ابوطالب (ع) برگزارشد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چرام بیان کرد: در زمان وقوع حوادث و بلایا همزمان با رسیدگی بر صدمات جسمی افراد باید به آسیب های روانی و اجتماعی که بر آنان وارد شده است هم رسیدگی کرد، از این رو جمعیت هلال‌احمر با برگزاری دوره‌های تخصصی حمایت های روانی و اجتماعی برای امدادگران و نجاتگران داوطلب، جهت آمادگی آنان در مواقع اضطراری آموزش های لازم را ارائه می دهد.

وی افزود افزود: در این دوره سرفصل های آموزشی چون؛ شرح وظایف روانی و اجتماعی امدادگران، آشنایی با علائم و نشانه‌های آسیب روانی در گروه‌های مختلف، سلامت روانی آسیب دیدگان، سلامت روانی امدادگران و مدیران، گروه‌های آسیب پذیر، مدیریت استرس، کمک های اولیه روانشناختی، واکنش های اختلالات روانی برای فراگیران برگزار می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمردرپایان از حجت الاسلام افشار امام جمعه چرام به جهت همکاری بااین جمعیت دربرگزاری کلاسها وآزمون هاتقدیروتشکرکرد.

وی همچنین از تلاشهای رئیس ومعاون اموزش وپژوهش استان ودکتر حیدری مدرس آموزش دوره های حمایت های روانی و اجتماعی تشکروقدردانی کرد.

در ادامه دکتر امیرنژاد بیان نمود:با توجه به اینکه امدادگران از افراد در معرض خطر بیماری روانی در بلایا هستندلازم است خود امدادگری روانی را یاد بگیرند و بدانند که در موقع بلایاچه واکنشهای روانی دارند و در مواجه با افراد آسیب دیده چه اقداماتی انجام دهند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

دو × دو =