۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » رویدادها
  • شناسه : 6048
  • 17 ژوئن 2023 - 1:45
  • 285 بازدید
  • ارسال توسط :
۵ واحد خبازی جدید امسال به شهرستان تخصیص داده شد
رئیس جهادکشاورزی شهرستان چرام :

۵ واحد خبازی جدید امسال به شهرستان تخصیص داده شد

به گزارش ساورزنیوز، رئیس جهادکشاورزی شهرستان چرام به مناسبت هفته کشاورزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گفت: امسال ۹ هزار و ۱۳۳ تن گندم تضمینی مازاد بر نیاز کشاورزان و نزدیک به ۳۲۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته در شهرستان خریداری شده است و هنوز خرید تضمینی ادامه دارد. حمزه امیری […]

به گزارش ساورزنیوز، رئیس جهادکشاورزی شهرستان چرام به مناسبت هفته کشاورزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گفت: امسال ۹ هزار و ۱۳۳ تن گندم تضمینی مازاد بر نیاز کشاورزان و نزدیک به ۳۲۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته در شهرستان خریداری شده است و هنوز خرید تضمینی ادامه دارد.

حمزه امیری با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۵۰۰ تن بذر اصلاح شده در مرکز تولید بذر شهرستان تولید و بین کشاورزان توزیع شد، ادامه داد: حدود ۵۰۰ کیلو کود “npk ” و ۵۰۰ لیتر آمینو اسید به صورت کاملا رایگان بین کشاورزان توزیع شد.

امیری با بیان اینکه انعقاد قرار داد طرح جهش تولید با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حدود ۵ هزار هکتار از اراضی دیم شهرستان انجام شد، بیان کرد: انعقاد کشت قرار دادی نیز در حدود ۱۵۰۰هکتار از اراضی آبی شهرستان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه توزیع ۲ هزار و ۲۵۰ تن انواع کود یارانه ای در بین کشاورزان برای کشت محصولات پاییزه داشتیم، افزود: در واحد حفظ نباتات پایش و کنترل عوامل خسارت زا در سطح ۳ هزار هکتار انجام شد.

امیری با بیان اینکه در سال زراعی جاری سطح زیر کشت گندم شهرستان ۸ هزار و ۹۰۰ هکتار است که حدود ۱۹ هزار تن محصول برداشت کردیم، اضافه کرد: سطح زیر کشت جو در شهرستان ۵۵۰ هکتار بود که حدود ۵۷۰ تن محصول برداشت کردیم.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت کلزا در شهرستان ۶۳ هکتار است که از این میزان حدود ۱۴۳ تن محصول برداشت شد، عنوان کرد: پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت برنج برود.

رئیس جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال با فراهم کردن ۴۷ دستگاه کمباین غیربومی برداشت محصولات کشاورزی به موقع انجام شد و به همین دلیل کمترین خسارت آتش سوزی را نسبت به سنوات گذشته داشتیم، افزود: در زمینه توزیع تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی، تهسیلات ۵ دستگاه تراکتور و ۲ دستگاه کمباین از محل جذب اعتباری مکانیزاسیون برای شهرستان تامین شده است.

وی با بیان اینکه نظارت بر اصلاح و نوسازی باغات شهرستان در سطح ۳۰ هکتار انجام شده است، گفت: بیش از ۲۰ تن کود شیمیایی بین باغداران توزیع شده است.

امیری با بیان اینکه توسعه باغات در اراضی دیم صورت گرفته افزود: حدود ۵ هزار اصله نهال یارانه ای در سطح شهرستان توزیع شد.

وی با بیان اینکه کارگروهی ویژه برای نظارت بر نانوایی های شهرستان وجود دارد، افزود: در راستای اجرای هوشمندسازی، یارانه آرد و نان در شهرستان در سه فاز اجرا شد.

امیری با بیان اینکه در فاز اول نصب و راه اندازی کارتخوان های مخصوص در واحدهای خبازی انجام شد، ادامه داد: فاز دوم شامل پرداخت کمک هزینه ۱۵ درصدی به نانوایی ها و فاز سوم افزایش کمک هزینه به ۳۰ درصد و شناور شدن سهمیه بر اساس میزان پخت واقعی بود.

وی با بیان اینکه در سطح شهرستان ۲۳ نانوایی و در شهر چرام ۱۲ نانوایی داریم، بیان کرد: به دلیل تخلفاتی که دانسته یا نادانسته توسط برخی از نانوایی ها انجام گرفت، سامانه به صورت هوشمند سهمیه آنها راکاهش داد که همین امر مشکلاتی را برای خبازی های شهرستان به وجود آورد که خوشبختانه با تمهیداتی که انجام شد تعدادی کیسه آرد جهت ترمیم به واحدهای خبازی اضاف کردیم واین مشکل تا حدودی برطرف شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چرام گفت: برای پر کردن خلاء به وجود آمده در سطح شهرستان ۵ واحد خبازی جدید امسال به شهرستان تخصیص داده شدکه سه واحد آن به بهره برداری رسیده و دو واحد دیگر به زودی راه اندازی می شوند.

وی افزود: برای رفع مشکل منطقه مسکن مهر شهر چرام نیز یک واحد خبازی پیش بینی شده است.

امیری با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ کشوری و ملی است و مختص به استان ما نیست، عنوان کرد: برای کاهش قیمت مرغ باید جوجه یک روزه با قیمت ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مرغداری ها برسد که در حال حاضر با قیمت حدود ۳۰ هزار تومان به دست مرغداری ها می رسد و از طرفی قیمت نهاده های دامی با حذف ارز ترجیحی و همچنین قیمت دارو، واکسن و مواد ضد عفونی کننده نیز افزایش چشمگیری داشته است که این امر به نوبه خود موجب شده قیمت مرغ از نرخ مصوب افزایش یابد.

وی افزود: با سیاستی که وزرات در دست اقدام داردمقداری تخم مرغ نطفه دار وارد کشور شده که این امر ممکن است موجب شود به زودی روند قیمت مرغ کاهش یابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت مرغ در استان نسبت به سایر استان های همجوار قیمت پایین تری دارد.

امیری درپایان از حجت الاسلام سیدمحمدموحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ،رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ،فرمانداروامام جمعه چرام به خاطر پیگیری ها وتلاشهایی که دراین راستاداشتند تقدیروتشکرکرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

چهار + یازده =