۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1790
  • 16 ژوئن 2022 - 19:17
  • 271 بازدید
  • ارسال توسط :
ربایش و تهدید یک خبرنگار

ربایش و تهدید یک خبرنگار

دفعه بعد با شلیک مستقیم گلوله کشته می‌شوی

 

ربایش و تهدید خبرنگار تسنیم در کرانه باختری: «دفعه بعد با شلیک مستقیم گلوله کشته می‌شوی!»

به گزارش ساورزنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم /عصر روز سه‌شنبه چند لباس شخصی خبرنگار خبرگزاری تسنیم در کرانه باختری را ربوده بعد از تهدید و ضرب‌وشتم، او را رها کردند.

سامر ایمن خویره، خبرنگار تسنیم در کرانه باختری فلسطین اشغالی، ماجرای ربایش و تهدید خود را بازگو کرد. عصر روز سه‌شنبه چند مأمور امنیتی خبرنگار تسنیم در کرانه باختری فلسطین اشغالی را ربوده بعد از تهدید و ضرب‌وشتم، او را رها کردند.

سامر خویره در تشریح ماجرا می‌گوید: «عصر روز سه‌شنبه، حوالی ساعت ۴:۳۰ به‌وقت محلی، یک خودرو در برابر بیمارستان دولتی “رفیده” در شهر نابلس توقف و مرا با تهدید اسلحه وادار کرد تا سوار ماشین شوم. در خودرو بودم که چهار سرنشین، با ضرب‌وشتم شدید، ناسزاگویی و استفاده از الفاظ رکیک و ناشایست و… مرا تهدید کردند که “حق نداشتی ماجرای تجمع دانشجویی دانشگاه النجاح را پوشش رسانه‌ای بدهی، این کارها به‌منزله “تخریب جنبش فتح” است و ما چنین اجازه‌ای به تو نمی‌دهیم…”، آن‌ها نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ دقیقه مرا تهدید کردند و نهایتاً در نقطه‌ای دورافتاده از ماشین بیرون انداختند. در زمان بیرون کردن من از ماشین، یکی از سرنشین‌ها به‌صراحت گفت “این بار آخر بود که با زبان آدمیزاد با تو صحبت کردیم، دفعه بعد، با شلیک یک گلوله به سر، کار را یک‌سره می‌کنیم.”»

به گزارش ساورز نیوز، با افزایش فعالیت‌های آزادیخواهانه و اقبال به مقاومت در کرانه باختری، نیروهای امنیتی همکار با رژیم اشغالگر صهیونیستی سختگیری بیش‌تری علیه شهروندان فلسطینی به‌کار می‌گیرند. برخورد با تجمعات دانشجویی، تهدید خبرنگاران و… به‌نظر می‌رسد اقداماتی باشد که برای جلب نظر ـ یا طبق درخواست ـ صهیونیست‌ها و کنترل گرایش مردم به‌سمت مقاومت صورت می‌گیرد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که روز سه‌شنبه یک تجمع دانشجویی در دانشگاه دولتی “النجاح” در شهر نابلس برگزار می‌شد. سامر خویره ماجرا را شرح می‌دهد: «ما برای پوشش خبری این تجمع به آن‌جا رفته بودیم. شغل ما، خبرنگاری است و وظیفه داریم اخبار، بحران‌ها و مشکلات جامعه خود را در سطح رسانه‌ها بازگو کنیم، این بار نیز طبق وظیفه خود به این دانشگاه رفتیم، اما نیروهای امنیتی وابسته به جنبش فتح، اعتقاد داشتند این تجمع دانشجویی از سوی جریانات اسلامگرا طراحی شده و تهدیدی علیه دولت خودگردان است. در این تجمع دانشجویی، درگیری شدیدی بین دانشجویان و نیروهای حراست دانشگاه ایجاد شد؛ به‌طوری که تعدادی از دانشجویان با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.»

خبرنگار تسنیم در کرانه باختری درباره ارتباط میان این تجمع و ربایش خودش می‌گوید: «ربایشگران ادعا می‌کردند “تو قصد داری جنبش فتح و دولت خودگردان را تضعیف کنی”؛ در حالی که من صرفاً حسب وظیفه حرفه‌ای خود به پوشش تحولات و رویدادها می‌پردازم.»

او در مورد هویت افرادی که تهدید کرده‌اند، می‌گوید: «یکی از ربایندگان را به‌خوبی می‌شناسم. او در سازمان “جهاز الأمن الوقائی” (سازمان امنیت و پیشگیری) که مهم‌ترین نهاد امنیتی وابسته به تشکیلات خودگردان است، فعالیت می‌کند، همو در حین توهین و تهدیدهای خود، گفت: “جهاز الأمن الوقائی باید تو را تربیت کند.”»

وی اظهار داشت: «من نزدیک به ۲۰ سال است که کار خبرنگاری را به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌دهم. سال ۲۰۰۳ از دانشگاه ملی النجاح فارغ التحصیل شدم و از آن زمان به فعالیت حرفه‌ای روی آوردم. در زمان حاضر خبرنگار حبرگزاری بین‌المللی تسنیم در کرانه باختری هستیم و همزمان با خبرگزاری جی‌مدیا در شمال کرانه باختری همکاری می‌کنم، ضمن این‌که یک برنامه روزانه در یکی از رادیوهای محلی نابلس دارم، به این‌ها باید همکاری با روزنامه العربی الجدید چاپ لندن را افزود. من به وظایف خود در این حوزه به‌خوبی آشنایی دارم.»

درگیری با صهیونیست‌ها در ورودی شهر البیره، بسته شدن جاده ارتباطی میان شمال و جنوب کرانه باختری توسط اشغالگران، سختگیری برای ورود شهروندان فلسطینی کرانه باختری به بیت المقدس همزمان با آغاز ماه مبارک، درگیری در سبسطیه، درگیری در نابلس و درگیری در الخلیل از جمله گزارشهای سامر خویره برای تسنیم در ماه‌های اخیر است

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1401/03/26/2729659/%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B3%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D9%84%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85-%DA%AF%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%DB%8C

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

چهارده − نه =