۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 576
  • 10 آوریل 2021 - 12:18
  • 641 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرگزلری مهر
۲۶ متهم جعل مدارک دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شدند
فروش مدرک جعلی در استان

۲۶ متهم جعل مدارک دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شدند

متهمین جعل مدرک در دام قانون

۲۶متهم جعل مدارک دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شدند

به  گزارش ساورز نیوز به نقل از خبرگزاری مهر حسن نگین تاجی افزود: با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام سازمان اطلاعات استان و مأمورین دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مرکز استان، ۲۶ متهم پرونده جعل مدارک تحصیلی دانشگاهی در مقاطع کاردانی و کارشناسی که اقدام به جعل و ارائه این مدارک جعلی به اداراتی در استان کرده بودند، شناسایی، دستگیر و روانه زندان مرکزی یاسوج شدند.

یزدان پناه با اشاره به اینکه متهمین با جعل مدارک دانشگاهی و با انگیزه استخدام در یکی از ادارات استان، مبادرت به ارائه این مدارک کرده بودند، اظهار کرد: متهمان پس از دستگیری و تکمیل تحقیقات توسط شعبه ویژه بازپرسی، هم اکنون با صدور کیفرخواست قاطع از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد مجرم شناخته شدند. همچنین ۱۳ متهم دیگر نیز تا کنون شناسایی شده‌اند که پرونده دیگری نیز در خصوص این افراد، تشکیل شده است.

وی ابراز داشت: توجه به گستردگی اقدامات این باند حرفه‌ای جعل، پرونده دومی نیز نسبت به سیزده متهم دیگر مفتوح شده و تا تکمیل تحقیقات و شناسایی و دستگیری تمام افراد دخیل که احتمالاً برخی نیز در سایر استان‌های کشور فعالیت مرتبط دارند، رسیدگی در شعبه بازپرسی ویژه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه خواهد داشت.

نگین تاجی خطاب به شهروندان گفت: شهروندان مطلع باشند که مجرمین با سو استفاده از بلند پروازی برخی افراد و با دریافت مبالغی فراوان، اقدام به تبلیغ فروش مدارک تحصیلی دانشگاهی، از مقطع کاردانی تا کارشناسی ارشد و حتی دکتری می‌کنند و این در حالی است که با دستگیری باند حرفه‌ای جعل این گونه مدارک مشخص شد.

وی افزود: تمام این مدارک از کارنامه نمرات تا گواهینامه تحصیلی همگی جعلی هستند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه در برخی موارد نیز مشاهده شده که مجرمین در فضای مجازی اقدام به تبلیغات وسیع و گسترده می‌کنند، گفت: متهمان به ویژه در سایت‌های تبلیغات خدمات همچون دیوار، افراد فرصت طلب را ترغیب می‌کنند و با انتشار عناوینی مانند کارشناسی آسان، مدرک دانشگاهی بدون حضور در کلاس، مدرک دانشگاهی از دانشگاه‌های معتبر خارج و یا داخل کشور، دریافت مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر همراه با استعلام و صدور کارت ملی با یک کلیک، این افراد را مجذوب کرده و از آنها مبالغی را دریافت می‌کنند.

نگین تاجی تصریح کرد: متأسفانه نه تنها مدرکی برای فرد صادر نمی‌شود، بلکه فرد کلاهبردار بعد از گرفتن وجوه، دیگر پاسخگو نیست و متواری می‌شود.

نگین تاجی با تاکید بر عدم توجه شهروندان به این تبلیغات، افزود: عموم شهروندان و به ویژه کاربران فضای مجازی مطلع باشند که تمام این آگهی‌ها کذب محض بوده و حتی آن دسته از مجرمینی که مدارکی هم به متقاضی ارائه می‌دهند، تمام این مدارک جعلی هستند و هیچ گونه اعتباری ندارد.

نگین تاجی گفت: افرادی که این مدارک جعلی را خریداری کرده و در جایی ارائه می‌دهند، این عمل آنها نیز جرم تلقی شده و دستگاه قضائی با عاملین برخوردی قانونی و قاطعی خواهد داشت و ادعای عدم اطلاع از کیفر این عمل، موجه نمی‌باشد.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

5 + 7 =