۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » رویدادها
  • شناسه : 5991
  • 14 ژوئن 2023 - 19:34
  • 382 بازدید
  • ارسال توسط :
گلایه بازرس تنظیم بازار جهاد کشاورزی شهرستان چرام از افزایش مالیات

گلایه بازرس تنظیم بازار جهاد کشاورزی شهرستان چرام از افزایش مالیات

به گزارش ساورزنیوز؛مهندس جلال محمدی دم طسوج اظهار نمود:مالیات در همه کشورهاپشتیبان مالی خدمات دولت است.اما باید منصفانه و با توجه به واقعیات اخذ شود . دولت باید از فرار مالیاتی دانه درشت ها جلوگیری کند و با کسبه خرد بیشتر مدارا کند .در بازرسی از بازار ، همه کاسبان از درصدهای اداره مالیات گلایه […]

به گزارش ساورزنیوز؛مهندس جلال محمدی دم طسوج اظهار نمود:مالیات در همه کشورهاپشتیبان مالی خدمات دولت است.اما باید منصفانه و با توجه به واقعیات اخذ شود .

دولت باید از فرار مالیاتی دانه درشت ها جلوگیری کند و با کسبه خرد بیشتر مدارا کند .در بازرسی از بازار ، همه کاسبان از درصدهای اداره مالیات گلایه دارند که به حق است.و باید شنیده شود.

به طور مثال از یک سوپر مارکت اداره مالیات۱۰ درصد سود دریافت می کند .این در حالی است که ضرایب سود عرضه کالا را سازمان حمایت از مصرف کنندگان از ۱۰الی ۱۴درصد اعلام نموده است.

ما به عنوان بازرسین جهاد کشاورزی مشاهده می کنیم که سوپر مارکت ها بر اقلامی مثل برنج، روغن و قند حتی ۳درصد هم سود ندارند.

حال آیا این انصاف هست که مالیات ۱۰درصد پرداخت کنند.یک مغازه دار حداقل اجاره آب ،برق، وقت خانواده ،سرمایه خود را گذاشته است که ده درصد سود کند و آن ده درصد را هم باید به مالیات پرداخت کند .در این شرایط کاسب دو راه بیشتر ندارد یا باید ادامه دهد تا ورشکست شود و یا باید محترمانه دنبال شغل دیگری باشد.

امید هست مسئولین برنامه ریز کشوری اداره مالیات و صنعت معدن تا خیلی از مردم بیکار و ورشکست نشده اند در قوانین خود بازنگری کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

16 + نه =