۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
پایان کار  کاروان ایران در هانگژو

پایان کار کاروان ایران در هانگژو

چه کسی پاسخگویی نتایج بازی های آسیایی هانگژو است

پایان کا رکاروان ایران در هانگژو در حال است  که کاروان ورزشی کشورمان در جایگاه هفتم جدول توزیع مدالی قرار گرفت که بدترین جایگاه درپنج دوره قبلی بازی آسیا را کسب کرد

سیر نزولی کاروان کشورمان از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا آغاز شد؛ جایی که با وجود کسب ۲۰ طلا، ایران در رده ششم قرار گرفت و در این دوره یعنی در هانگژو تعداد طلاها به عدد ۱۳ کاهش یافت و جایگاه کشورمان نسبت به دوره قبل با یک پله سقوط هفتم شد.

کاروان کشورمان در این دوره از رقابت موفق شدند مجموع ۵۴ مدال به دست بیاورند که از مجموع ۵۴ مدال که به دست آورند، ورزشکاران کشور مان موفق به کسب ۱۳ مدال طلا ،۲۰ مدال نقره و ۲۱ مدال برنز  شدند.

نگاهی کوتاه به رشته‌های شرکت‌کننده نشان می‌دهد بیشترین طلاهای کسب شده در کشتی (۵ مدال) و بعد در ووشو (۲ مدال) بوده است. در برخی رشته‌ها مانند تیراندازی با کمان و جودو مدالی کسب نشد. اگرچه تاکید مسئولان ورزش کشورمان اعزام کاروان کیفی به بازی‌های هانگژو بود اما به نظر می‌رسد همین کاروان کیفی در بسیاری از رشته‌ها انتظارات را برآورده نکرده است که می‌توان به وزنه‌برداری، تکواندو، کبدی، تیراندازی، فوتبال، بسکتبال، هندبال و قایقرانی اشاره کرد.

رشته‌های تیمی کاروان کشورمان در بازی‌های آسیایی هانگژو بدترین نتایج را داشتند و حتی در رشته‌ای مانند کبدی که شاید خیلی‌ها روی مدال طلایشان حساب می‌کردند، نقره و برنز حاصل کار بود‌ تنها رشته تیمی موفق والیبال بود که کارش را با قهرمانی به پایان رساند.

حالا کمتر از یکسال به بازی‌های المپیک پاریس فرصت باقیست و مسابقات مختلف برای کسب سهمیه المپیک برگزار شده و البته ادامه دارد، باید دید با این نتایج ورزشکاران در مسابقات کسب سهمیه چطور عمل خواهند کرد و برنامه فدراسیون‌ها برای ارتقاء و بهبود نتایج در المپیک چه خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

پنج × چهار =