۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 7924
  • 03 سپتامبر 2023 - 10:19
  • 205 بازدید
  • ارسال توسط :
همراز و هم عهد با مسئولان در حفظ امنیت
بزرگان طایفه گودسرابی بویراحمد در پاسداشت ارزش های فرهنگی و اجتماعی پیشقدم شدند؛

همراز و هم عهد با مسئولان در حفظ امنیت

نادری خبر داد

شخصیت های علمی، دانشگاهی، متنفذین محلی و اولیاء دم حادثه تلخ سرآبید فیروزآباد بویراحمد در عصر روز جاری ۱۱ شهریور ماه در اجماع طایفه ای با مسئولان مرتبط و ناظر بر پرونده منجر به قتل و مصدوم شدن تعدادی از جوانان منطقه حول مدیریت بحران و حفظ نظم و آرامش، هم اندیشی و توافق نمودند.

 

در این اجتماع بی بدیل طایفه ای، شخصیت های علمی و فرهنگی و متشخصین طایفه گودسرابی ضمن تشکر از مراجع و متولیان امر و نیز دغدغه و دلسوزی آنان در کنار اقتدار و صلابت قانونی در رسیدگی، از خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد این طایفه اعم از حماسه آفرینی و سوابق مبارزاتی با طواغیت، وفاداری به نظام اسلامی با تقدیم نخستین شهید، سرآمدی در خصلت های پسندیده بر ارج گذاری به حفظ سنت های نیکوی طایفه ای و ارزش های متعالی انسانی و معنوی تاکید کردند.

 

بزرگان قوم با پیش قراولی فرزندان علمی و دانشگاهی خویش، هویت اجتماعی را تابعی از فرهنگ و ارزش های فرهنگی برشمردند و ضمن تکیه بر رسیدگی صرفاً قانونی، همگرایی خود را در پرهیز از خلق بدعت ها ناصواب و ناهنجاری های اجتماعی مورد تاکید قرار دادند.

در این نشست هم اندیشی، دکتر هاشمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، دکتر نادریان معاون دادستان مرکز استان و سرهنگ اکبری جانشین فرماندهی انتظامی استان متفقاً ضمن تشکر از دکتر جاودان سیرت به عنوان بانی و محوریت جلسه با سخنان راهگشا، سعه صدر، روحیه و منش بزرگان و مفاخر طایفه را از حیث همگرایی در حفظ نظم و امنیت مورد ستایش و تحسین قرار دادند و ظرفیت شخصیت های علمی، ایلی و محلی را نوعی فرصت در پاسداشت ارزش های انسانی و حذف و هدم خصلت های ناپسند برشمردند.

هاشمی با تاکید بر مکدر شدن خاطر اذهان و افکار عمومی از حوادث تلخ و تاسف بار سرآبید فیروزآباد و تصریح به اینکه استمرار حرکت های ناگوار با امنیت جامعه در ارتباط هست از فرهنگ مداری این طایفه بویژه اولیاء دم و تعامل با متولیان امر در جلوگیری از گسترش ناامنی تقدیر کرد.

 

 

وی انتظارات خویش را در جلوگیری از گره خوردن هر گونه ناامنی به درون کانون خانواده ها با وابستگی های مختلف بیان کرد و تبعات آن را خلاف مصالح قومی و قانون برشمرد.

وی پتانسیل و استعداد روستای فیروزآباد را در بخش های مختلف مستحق توسعه و پیشرفت دانست و طرح و برنامه های تحت اقدام نظام را در این منطقه مستعد از هر حیث بیان کرد و تاکید کرد که سزاوار نیست این برنامه های توسعه ای بدلیل تحرکات ناسنجیده عده معدودی به تاخیر بیفتد.

معاون سیاسی – امنیتی در پایان سخنان خویش بر پیگیری جدی تمام موارد اداری و محلی منتهی به منازعات ملکی با نتایج حادثه ناگوار سرآبید فیروزآباد تصریح کرد.

معاون دادستان مرکز استان نیز با تکیه بر آیه شریفه قرآنی ” ولا تنازعوا فتفشلوا ریحکم …” نتیجه و تبعات هر گونه نزاع را سستی و ضربه به هویت اقوام و طوایف خواند و افزود: رفتار بزرگان طایفه در همکاری با دستگاه‌های حاکمیتی ستودنی است.

دکتر نادریان با گله مندی از رسانه ها در انحراف در مصاحبه ها گفت: دستگاه قضایی به اصل استقلال قوا معتقد است و نقشی در مسائل اداری قبل از بروز جرم ندارد اما از حیث اصولی از قانون اساسی و حقوق عامه به موقع ورود دارد.

وی به کمیسیون های استعداد یابی و تشریفات استعلام ها اشاره کرد و افزود: نامه نگاری با دستگاه‌های اجرایی با نظر تسریع در اعمال قانون و جلوگیری از تبعیض و تصرف غیر قانونی همواره از اولویت های دستگاه قضایی است

نادریان تصمیم گیری شخصی را نوعی سیکل باطل دانست و ظرفیت بزرگان طوایف را در کنار مجموعه دستگاه‌های حاکمیتی جهت جلوگیری از تبدیل فرصت به تهدید لازم و ضروری خواند.

وی با بیان اینکه سخن مردم محترم است اما مبنا نیست خاطر نشان کرد: با ارجاع موضوع نزاع منتهی به قتل به شعبه ویژه به ضرس قاطع پیگیری می شود و به فضل الهی کوچکترین ان قلت و اطاله ای نیست.

 

جانشین فرمانده انتظامی استان نیز مجموعه اقدامات ضابطین دادگستری را در حادثه سرآبید احصاء کرد و صلابت و اقتدار مرجع انتظامی را در جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی تبیین کرد.

 

سرهنگ اکبری ضمن تحسین ارزش مداری و فرهنگ سازی طایفه، انتظارات خود را از اعضای نشست در نهادینه کردن چنین موضوعاتی بیان کرد.

وی افزود: در کنار پیگیری و رسالت ذاتی مرجع انتظامی، علقه های خونی و فامیلی ایجاب می کند که هر گونه مراسمی با اولویت حفظ امنیت و پرهیز از حواشی برگزار شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: تمهیدات لازم جهت حفظ امنیت از بدو حادثه تا کنون در منطقه سرآبید و فیروزآباد اندیشیده شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

دوازده − نه =