۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 5926
  • 09 ژوئن 2023 - 1:26
  • 404 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی با کادر سلامت؛/ حجت الاسلام خوبی نژادیان: ضامن سلامت و بهداشت جامعه امر به معروف و نهی از منکر هست. 

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی با کادر سلامت؛/ حجت الاسلام خوبی نژادیان: ضامن سلامت و بهداشت جامعه امر به معروف و نهی از منکر هست. 

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی با کادر سلامت شبکه بهداشت شهرستان بهمئی برگزار شد: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی در این نشست ضمن تشکر و قدر دانی از کادر بهداشت و سلامت و به نوبه خود از زحماتی که در طول شبانه روز […]

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی با کادر سلامت شبکه بهداشت شهرستان بهمئی برگزار شد:

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی در این نشست ضمن تشکر و قدر دانی از کادر بهداشت و سلامت و به نوبه خود از زحماتی که در طول شبانه روز این مجموعه برای سلامت جامعه میکشند قدر دانی میکنم و امیدواریم که عمل صالح و ذخیره اخرتتان باشد.

 

حجت الاسلام طاها خوبی نژادیان افزود: گرچه جامعه درگیر مسائل اقتصادی و تورم هست لذا نباید نسبت به ارزشها و هنجارهای اجتماعی بی تفاوت باشیم و در جای خود باید به این مساله توجه شود و احساس میشود مسائل تحریمهای اقتصادی و مسئله حجاب دو روی یک سکه و از اهداف جنگ ترکیبی دشمن میباشد.

 

وی از خصوصیات جامعه زنده واکنش نشان دادن به اسیب های اجتماعی هست همانطور که فرد زنده نسبت به آسیب ها واکنش نشان میدهد این خاصیت همه جانداران هست لذا انسان مرده با چشم و حواس دیده میشود اما اسیب های اجتماعی هوش و فهم متفاوتی میخواهد.

 

خوبی نژادیان ادامه داد: اما مساله بهداشت و سلامت فردی و اجتماعی اهمیت زیادی دارد و این مساله جایگاه ویژه ای در فقه و روایات ما دارد و برای کوچکترین مساله بهداشتی هم آدابی دارد هم احکامی دارد امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت جامعه هست و هر چقدر به این فریضه اهمیت بدهیم جامعه سالمی خواهیم داشت اسلام همانقدر که برای بهداشت فردی و اجتماعی ارزش قائل هست به مسائل اجتماعی هم اهمیت میدهد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد: اسلام موافق بهداشت فردی هست و میفرماید عقل سالم در بدن سالم هست لکن اسلام با تبرج و خودنمایی در جامعه مخالف هست همانطور که مسائل فردی نیازمند متخصص و فوق تخصص در حوزه های متفاوت میباشد جامعه هم نیازمند به افرادی دین شناس ،جامعه شناس ، روانشناس و تاریخ و فلسفه تاریخ دانانی میباشد و به عوامل انحطاط و ترقی جامعه اگاه باشد.

وی گفت: اسیب های اجتماعی نیازمند به عالمانی دارد که به بیماریها و اسیب های اجتماعی شناخت داشته باشد و گاهی انسانها از بیماریهای خود بی خبرند و اینجا هست که پزشک فردی هشدار و دستوراتی برای سلامتی فرد دارد

جامعه هم گاهی بیماریهای دارد که متخصص جامعه هشدار میدهد اینجاست که در مساله حجاب مقام معظم رهبری تعبیر به حرام شرعی و سیاسی یعنی ابزار استفاده دشمن تعبیر کردن که گاهی افراد جامعه خود از ان بیخبرند جامعه نیاز به نظارت دارد و نظام خانواده مقدسترین بنای در اسلام هست.

خانم زهرا یوسفی نماینده ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی در امور بانوان گفت: همانطور که عقل حکم میکرد در زمان مواجه شدن با بیماری کرونا هر دستوری از سوی سازمان بهداشت جهانی برای درمان یا کنترل بیماری صادر میشد انجام شود،همین عقل حکم میکند در رابطه با مقابله و پیشگیری از مفاسد و ناهنجاریهای اجتماعی هر دستوری از سوی خداوند صادر شده اجرا گردد.

 

وی افزود: همانطور که شما شاغلین در شبکه بهداشت مؤثر و واسطه ای در حیات بخشی به انسانها هستید آمرین به معروف نیز حیات بخش به انسانها و اجتماع ها هستند شما پزشکان و پرستاران اغلب در بعد جسمی و مادی و دنیایی حیات بخشید و آمرین در بعد روحی و معنوی و اخروی حیات بخش به انسانها و جوامع هستند.

 

خانم یوسفی افزود: از جمله فرامین خدا و واجباب دین و شریعت ما و راه درمانی برای پیشگیری از بوجود آمدن و یا پیشگیری از رشد و مقابله با مفاسد در ابعاد مختلف فردی،اجتماعی و مالی،اخلاقی ،فرهنگی و… امر به معروف و نهی از منکر است.

 

نماینده ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهمئی در امور بانوان ادامه داد: و چه خوب است که ما در جامعه خود پزشکانی مؤمن و معتقد داریم که هم واسطه ای هستن برای درمان و بخشیدن حیات مادی و دنیایی به بیمارانشون و هم با دلسوزی در صورت نیاز موجب هدایت بیماران به سوی خیر و بدین وسیله حیات معنوی و اخروی بیماران را نیز احیاگرند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

16 + هفت =