۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » رویدادها
  • شناسه : 6424
  • 09 جولای 2023 - 12:05
  • 262 بازدید
  • ارسال توسط :

به گزارش ساورزنیوز؛ظهر امروز ۱۸تیرماه ۱۴۰۲با حضور اصحاب رسانه استان در پتروشیمی گچساران روند عملیات اجرایی و روند بهره برداری آن با حضور مهندس نشان زاده معاون هلدینگ خلیج فارس برگزار شد.

مهندس نشان زاده در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه خوشحالیم که اولین نشست خبری با اصحاب رسانه استان در گچساران برگزار می شود و امیدواریم صادقانه و‌منصفانه که در طول دو دهه در این مجتمع صنعتی اتفاق افتاده بتوانیم به اشتراک بگذاریم .

وی افزود :وجود صنعت یک سری الزاماتی و زیرساخت هایی لازم دارد .

مهندس حسن نشان زاده مقدم با اشاره به اینکه یک میلیارد و دویست میلیون دلار در این پروژه هزینه شده است بیان کرد:پتروشیمی گچساران بزرگترین پروژه صنعتی استان کهگیلویه و‌بویراحمد است که د تاریخ ۵۰ساله استان بی نظیر است و ایرانی ترین الفین در کشور است که ۸۵درصد آن ساخت کشور است و ساخته شده است که یک افتخار برای همه ما و ایران است که ایرانی است.

معاون کهگیلویه و بویراحمدی هلدینگ خلیج فارس گفت :در طول ۲سال گذشته ۲۲۰۰کیلومتر کابل برقی تامین کردیم و ۴۵۰۰قطعه و ابزار دقیق و بیش از ۱۲هزار میلیارد تومان پول تزریق شد و مسايل مالی که مهم ترین مشکل بود رفع شد.

وی تاکید کرد :پتروشیمی گچساران اولین واحد صنعتی عظیم در استان است .

نشان زاده مقدم با اشاره به بحث های زیست محیطی بیان کرد :یکی از نکات مثبت پتروشیمی گچساران این است که هیچ پساب و آب دور ریز نخواهیم داشت و حداکثر سازگاری با محیط زیست و‌درختان بلوط خواهیم داشت.

معاون هلدینگ خلیج فارس با اشاره به اینکه پتروشیمی گچساران بزرگترین واحد الفین کشور با تولید یک میلیون تن است که بعداز گذشت ۱۹سال خوشبختانه در مرحله بهره برداری است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

سه + شش =