۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » رویدادها
  • شناسه : 6000
  • 15 ژوئن 2023 - 17:13
  • 274 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست خبری جهادکشاورزی شهرستان چرام بافعالین اصحاب رسانه
به مناسبت هفته جهادکشاورزی صورت گرفت؛

نشست خبری جهادکشاورزی شهرستان چرام بافعالین اصحاب رسانه

به گزارش ساورزنیوز؛ رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چرام در نشست خبری به مناسبت هفته جهادکشاورزی، با اصحاب رسانه گفت: کشاورزی یکی از مهمترین بخش های درآمدزایی برای مردم شهرستان چرام است. حمزه امیری افزود: امسال در بخش زراعت ۹ هزار و ۱۳۳ تن گندم تضمینی مازاد بر نیاز کشاورزان شهرستان خریداری شده است و هنوز […]

به گزارش ساورزنیوز؛ رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چرام در نشست خبری به مناسبت هفته جهادکشاورزی، با اصحاب رسانه گفت: کشاورزی یکی از مهمترین بخش های درآمدزایی برای مردم شهرستان چرام است.

حمزه امیری افزود: امسال در بخش زراعت ۹ هزار و ۱۳۳ تن گندم تضمینی مازاد بر نیاز کشاورزان شهرستان خریداری شده است و هنوز خرید تضمینی ادامه دارد.
وی گفت: سال گذشته بیش از ۵۰۰ تن بذر اصلاح شده در مرکز تولید بذر شهرستان تولید  و قریب به ۵۰۰ کیلو کود “npk  ” و ۵۰۰ لیتر آمینو اسید بین کشاورزان توزیع شد.
امیری با بیان اینکه انعقاد قرار داد طرح جهش تولید با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حدود ۵ هزار هکتار از اراضی دیم شهرستان انجام شد، بیان کرد: انعقاد کشت قرار دادی نیز در حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی آبی شهرستان صورت گرفت.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان  گفت: ۲ هزار و ۲۵۰ تن انواع کود یارانه ای در بین کشاورزان برای کشت محصولات پاییزه توزیه شده است، و در واحد حفظ نباتات پایش و کنترل عوامل خسارت زا در سطح ۳ هزار هکتار انجام شد.
امیری با بیان اینکه در سال زراعی جاری سطح زیر کشت گندم شهرستان ۸ هزار و ۹۰۰ هکتار است که حدود ۱۹ هزار تن محصول برداشت کردیم، اضافه کرد: سطح زیر کشت جو در شهرستان ۵۵۰ هکتار بود که حدود ۵۷۰ تن محصول برداشت شده اشت.
وی گفت:سطح زیر کشت کلزا در شهرستان ۶۳ هکتار است که از این میزان حدود ۱۴۳ تن محصول برداشت شد، و پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت برنج برود.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان با بیان اینکه سطح زیرکشت حبوبات شهرستان ۴۵۰ هکتار است، گفت: از این میزان حدود ۸۰۰ تن محصول برداشت می شود.
وی به کشت سبزی و صیفی جات در حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان اشاره کرد و افزود: امسال حدود ۵ هزار و ۲۰۰ تن انواع سبزی و صیفی از جالیزهای شهرستان برداشت می شود.
امیری با بیان اینکه نباتات علوفه ای در ۱۷۰ هکتار از اراضی شهرستان کشت شده است، گفت: امسال بیش از ۲۵۵ تن علوفه از این ارضی برداشت می شود.
وی با بیان اینکه خط جذب کمباین شهرستان باز است، افزود: کشاورزانی تقاضای کمباین داشته باشند می توانند برای معرفی تسهیلات به جهادکشاورزی شهرستان مراجعه کنند.
امیری ادامه داد: هر ساله چندین کلاس های نگهداری تراکتور و دستگاه های کارنده برای علاقمندان برگزار می شود و کسانی که تمایل به شرکت در این کلاسها را داشته باشند می توانند برای ثبت نام به جهادکشاورزی مراجعه کنند.
انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

12 + چهارده =