۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 13658
  • 09 فوریه 2024 - 18:12
  • 72 بازدید
  • ارسال توسط :
جزییات قرعه کشی ۲۶ مناظره انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ساورزنیوز/مراسم قرعه کشی ۲۶ مناظره تلویزیونی سه حوزه انتخابیه کهگیلویه و بویراحمد در صدا و سیمای مرکز این استان برگزار شد.  
به گزارش ساورزنیوز به نقل از روابط عمومی شبکه دنا، مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد عصر پنجشنبه در این مراسم گفت: ۱۶ نامزد انتخاباتی حوزه بویراحمد، دنا و مارگون در ۱۰ مناظره، ۱۲ نامزد انتخاباتی حوزه گچساران و باشت در ۶ مناظره و ۱۵ نامزد انتخاباتی حوزه انتخاباتی کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی هم در ۱۰ مناظره ۶ نفره برنامه‌ها، دیدگاه‌ها و آرای خود را به مخاطبان کانال‌های انتخاباتی ارائه می‌کنند.
امیر رئوف با بیان اینکه قرعه کشی زمان و جایگاه نامزدها در مناظره‌ها با حضور نامزدها و یا نمایندگان نامزدها و دبیر ستاد انتخابات و دبیر کمیته تبلیغات هیات اجرایی انتخابات استان برگزار شد، گفت: هر برنامه مناظره به مدت ۱۲۰ دقیقه است که در فرصت قانونی یک هفته ای تبلیغات، به تفکیک از سه کانال انتخاباتی این استان پخش می‌شود.
مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر مناظره دارای ۴ بخش است که مناظره کنندگان به سوالاتی در خصوص جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مسایل مهم هر حوزه انتخابیه پاسخ داده و ضمن بیان دیدگاه های خود به نقد دیدگاه های سایر نامزدهای حاضر در مناظره می‌پردازند.

وی با یادآوری اینکه مناظره‌ها به صورت ضبطی است، ادامه داد: این مناظره‌ها که بیشتر به صورت ۶ نفره طراحی شده است از ۲۳ تا ۳۰ بهمن در صدا و سیمای استان ضبط می‌شود و به صورت تقریبی هر نامزد در هر مناظره ۲۰ دقیقه فرصت پاسخ به سوالات طرح شده در مناظره را می‌یابد.
رئوف فرصت مناظره‌های انتخاباتی را از ابتکارات رسانه ملی در اجرای ماده ۸۱ قانون جدید انتخابات خواند و گفت: رسانه ملی در اقدامی جهادی با راه اندازی ۲۰۰ کانال انتخاباتی ظرفیتی برای اجرای این قانون ایجاد کرد و علاوه بر ایجاد فرصت برای پخش تولیدات ۲۰ دقیقه ای از نامزدها، فرصتی هم برای مناظره‌های انتخاباتی فراهم کرد.
مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد افزود: تعداد افراد حاضر در مناظره بر مبنای ثبت‌نام نامزدهایی است که قبلا اعلام کرده‌اند که می‌خواهند از امکان مناظرات و تبلیغات تلویزیونی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: مناظره های انتخاباتی به انتخاب بهتر مردم کمک می‌کند و مردم می‌توانند دیدگاه های مختلف نامزدها برای رفع دغدغه هایشان را در این مناظرات ببینند و نسبت به توانمندی نامزدهای انتخاباتی قضاوت کنند.
رئوف همچنین به نحوه طراحی سوالات از نامزدهای انتخاباتی اشاره کرد و گفت: از ۱۰ روز پیش رسانه ملی با راه اندازی پویشی از مردم دعوت کرد که سوالات خود از نامزدهای انتخاباتی را طرح کنند که پیام‌های دریافتی از مردم و دغدغه جمعی از نخبگان استان در کمیته‌ای مطرح شد و بر این مبنا سوالات مناظره‌ها طراحی شد.
مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد از نامزدها خواست در مناظره‌ها اخلاق را بیش از پیش رعایت کنند و پایبندی خود به قانون را به نمایش بگذارند.
مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی با حضور و نظارت نمایندگان هیات‌های اجرایی، نظارت و دادگستری استان ضبط می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

1 × 4 =