۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2952
  • 28 سپتامبر 2022 - 20:11
  • 216 بازدید
  • ارسال توسط :

جلوه‌های هنری سازمان فرهنگی هنری بیشتر به نمایش گذاشته شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواستار به نمایش درآمدن جلوه‌های هنری در زیرمجموعه‌های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران شد.

جلوه‌های هنری سازمان فرهنگی هنری بیشتر به نمایش گذاشته شود

به گزارش ساورزنیوز به نقل از خبرگزاری فارس: نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران پس از بازدید از فرهنگسرای خاتم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: کرونا با وجود اینکه صدمات بسیاری را به جامعه وارد کرد فضایی را در پیش روی مدیریت شهری گشود که تا پیش از آن مغفول مانده بود؛ یکی از این بسترها فضای مجازی است.

معدنی پور بیان داشت: در حوزه های فرهنگی و هنری و اجتماعی در شهرداری تهران می بایست از ظرفیت‌های فضای مجازی به منظور تسهیل در ارائه خدمات به مردم و گسترش فعالیت ها بهترین استفاده را برد و از این طریق اقدام به افزایش سرعت در ارائه خدمات به شهروندان کرد که نتیجه آن چیزی جز بالا رفتن ضریب رضایت مندی مردم نخواهد بود. برای نمونه کتابخانه ها یکی از آن ظرفیت هایی هستند که در اختیار سازمان است و می توانند با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی نسبت به جذب مخاطب فعالیت داشته باشند.

سازمان فرهنگی و هنری را تنها سازمان تخصصی در حوزه هنر در مجموعه مدیریت شهری

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران سازمان فرهنگی و هنری را تنها سازمان تخصصی در حوزه هنر در مجموعه مدیریت شهری دانست و خاطر نشان کرد: وجود رویکرد هنری فصل تمایز این سازمان با معاونت اجتماعی شهرداری است و باید به این نکته توجه داشت که سازمان فرهنگی، هنری و معاونت فرهنگی، اجتماعی دارای ماموریت‌های مجزا و متفاوتی هستند که باعث می شود هیچگونه موازی کاری با یکدیگر نداشته باشند، لذا ضروری است این دو حوزه نسبت به وظایف و ماموریت های خود آشنایی کاملی داشته باشند که با هم افزایی به ارائه خدمات فرهنگی هنری و اجتماعی در سطح شهر تهران بپردازند.

وی در ادامه از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خواست جلوه‌های هنری در زیرمجموعه‌های این سازمان به صورت حداکثری به تصویر کشیده شود تا هنری بودن سازمان بیشتر نمود پیدا کند.

وی در ادامه به حوزه ماموریتی سازمان اشاره کرد و گفت: اساس و ماهیت کار این سازمان هنری است و به صورت تخصصی در حوزه هنر در حال اجرای ماموریت است و باید فعالیت های فرهنگی خود را با رویکرد هنری به انجام برساند، به عبارتی دیگر، کار فرهنگ عمومی در جامعه با رویکرد هنری از وظایف سازمان فرهنگی هنری است درحالیکه معاونت اجتماعی رویکرد اصلی اش اجتماعی است و باید به موضوعات اجتماعی در سطح شهر تهران بپردازد.

 فرسودگی زیرساخت‌ها در مجموعه‌های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به فرسودگی زیرساخت‌ها در مجموعه‌های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل گذشت زمان بسیاری از تجهیزات و تاسیسات سازمان دچار فرسودگی شده است که برای برون رفت از این چالش و نگهداشت زیرساخت ها سرفصل مناسبی در بودجه دیده شده است اما با این وجود ضرورت دارد تا در این زمینه توجه بیشتری صورت گیرد.

وی در پایان بازدیدی از فضاهای موجود در فرهنگسرای خاتم و دیداری با پرسنل این مجموعه داشت.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

17 − 8 =