۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 322
  • 03 مارس 2020 - 23:19
  • 1161 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرگزاری تسنیم
سررسید اقساط وام‌‌های بانکی ۳ ماه عقب افتاد

سررسید اقساط وام‌‌های بانکی ۳ ماه عقب افتاد

اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه کلیه اشخاص طی ماههای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل می شود

شورای پول و اعتبار مصوب کرد که اقساط تسهیلات صاحبان کسب‌وکار و نیز اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه کلیه اشخاص طی ماههای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل بشود.

جزئیات مصوبات امروز شورای پول و اعتبار/ سررسید اقساط وام‌ های بانکی 3 ماه عقب افتاد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی روزهای اخیر و باتوجه به کاهش فعالیت‌های اقتصادی در پی شیوع کرونا ویروس در کشور، عبدالناصر همتی از مدیران بانک‌ها خواست که در خصوص پرداخت اقساط تسهیلات بانکی، مراعات مشتریان را بکنند.

بعد از آن رسماً بانک مرکزی از دستور ویژه جلسه فردای شورای پول و اعتبار خبر داد و اعلام کرد بناست روز سه‌شنبه این شورا درباره نحوه مساعدت بانک‌ها به صاحبان کسب‌وکارهایی که به‌خاطر شیوع کرونا دچار کاهش درآمد و مشکلات  مالی شده‌اند، تصمیم‌گیری کند.

همزمان، علی ربیعی در نشست خبری خود که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه دولت ستادی را در این باره تشکیل داده تا موضوع را بررسی کنند و راهکارهایی را ارائه دهند، اظهار داشت: برای کاهش فشار بر مردم مقرر شد سررسید وام‌های مرتبط با کسب‌وکارها و برخی دیگر از وام‌ها، دو ماه به عقب بیفتد.

شورای پول و اعتبار عصر امروز سه‌شنبه با اکثریت اعضا تشکیل و در نهایت مصوب شد که سررسید اقساط تسهیلات بانکی ۳ ماه به تأخیر بیفتد؛ عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی در این خصوص اعلام کرد: “درجلسه عصر امروز ۹۸/۱۲/۱۳ شورای پول و اعتبار تصمیمات مهمی  برای حمایت از صاحبان کسب‌وکارها، خصوصاً فعالیت‌ها و حرفه‌های خرد که به‌دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار مشکلات مالی شده‌اند و مصادیق آن توسط دولت تعیین می‌شود (نظیر: هتل‌ها، رستوران‌ها، بخشی از حمل‌ونقل و…) اتخاذ کرد.

به این صورت که اقساط تسهیلات آنها و نیز اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه کلیه اشخاص، طی ماههای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل بشود.

کلیه بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظف هستند براساس مصادیق اعلامی دولت، و درخواست مشتری، مساعدت لازم را به‌عمل آورند. بالطبع بانک مرکزی نیز کنار مدیران محترم بانکها خواهد بود و درصورت نیاز به حمایت مالی، پشتیبانی لازم را از آنها به‌عمل خواهد آورد. به‌امید خلاصی هرچه زودتر ملت بزرگ ایران از این ویروس، و عادی شدن فعالیتهای اقتصادی کشور”.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

نوزده − پنج =