۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 5539
  • 28 می 2023 - 12:24
  • 244 بازدید
  • ارسال توسط :
زادروز شهید سلیمانی در تقویم رسمی کشور به نام «روز قهرمان ملی» نام‌گذاری شد

زادروز شهید سلیمانی در تقویم رسمی کشور به نام «روز قهرمان ملی» نام‌گذاری شد

بنا به پیشنهاد فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه ۷۹۶ این شورا روز قهرمان ملی مشخص شد

 زادروز شهید سلیمانی در تقویم رسمی کشور به نام «روز قهرمان ملی» نام‌گذاری شد .

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی از تصویب و نامگذاری ۲۰ اسفند زاد روز تولد شهید سلیمانی به نام «روز قهرمان ملی» در تقویم رسمی کشور خبر داد.

به گزارش ساورز نیوز، سیدمجتبی محفوظی عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد نامگذاری ۲۰ اسفندماه زادروز تولد شهید سلیمانی به نام «روز قهرمان ملی» گفت: بنا به پیشنهاد فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه ۷۹۶ این شورا، ۲۰ اسفند همزمان با زادروز شهید حاج قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ را با عنوان «روز قهرمان ملی» برای درج در متن  تقویم رسمی کشور به تصویب رساند.

وی تصریح کرد: تصویب ۲۰ اسفند به‌عنوان سالروز تولد شهید حاج‌قاسم سلیمانی به‌عنوان روز قهرمان ملی را به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تبریک عرض می‌کنم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: قطعاً و یقیناً پرسشی مطرح می‌شود که چرا فراکسیون فرهنگ عمومی به‌عنوان فراگیرترین فراکسیون مجلس شورای اسلامی با ۲۲۳ نماینده عضو به شورای فرهنگ عمومی کشور پیشنهاد داد تا ۲۰ اسفند همزمان با زادروز تولد سپهبد شهید سلیمانی، در تقویم رسمی کشور به نام «قهرمان ملی» ثبت شود؟

محفوظی افزود: رهبر انقلاب پیام تبریک و تسلیت شهادت حاج قاسم را خطاب به یک ملت‌صادر کرد. «ملت عزیز ایران! سردار بزرگ و پر افتخار اسلام آسمانی شد». یعنی حاج قاسم متعلق به یک ملت و یک «قهرمان ملی» بود.

وی تاکید کرد: چنانچه رهبری معظم انقلاب اذعان فرمودند؛ هر چیزی که یاد شهیدِ عزیزِ ما را برجسته کند، چشم‌نواز و دلنواز است. یاد او را اگر چه خداوند در اوج برجستگی قرار داد و بدین گونه پاداش دنیائی اخلاص و عمل صالح او را بدو هدیه کرد، ولی ما هم هر کدام وظیفه‌ای داریم.

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه مفاخر ملی مایه غرور و احساس خودباوری در هر ملتی است، گفت: سرمایه ملی یک جامعه فقط در و دیوار یک ساختمانی که اسمش میراث فرهنگی است، نیست بلکه سرمایه ملی یک جامعه همان نیرو‌های انسانی است که آن‌ها را به عنوان مفاخر ملی می‌شناسیم.

محفوظی یادآور شد: شهید سلیمانی به عنوان قهرمان فراجناحی توانست همه سلایق را در مسیر درست راهنمایی کرده و با خود همراه کند. به همین دلیل ما ایشان را قهرمان ملی می‌نامیم که هنر همراه بودن و همراه کردن اکثریت سلایق برای تامین منافع ملی را داشتند.

وی با یادآوری فرمایش اخیر رهبری مبنی بر «ضرورت هم افزایی دولت و مجلس در اقدامات ملی و بین‌المللی» که در جریان دیدار سوم خرداد ۱۴۰۲ نمایندگان پس از اجلاسیه چهارم در حسینیه امام خمینی (ره) مورد تاکید قرار گرفت، افزود: این اقدام ارزشمند که در سایه هم‌افزایی مجلس انقلابی و دولت مردمی به وقوع پیوست را به مقام معظم رهبری و ملت بزرگوار ایران اسلامی و رهروان جبهه مقاومت تبریک و تهنیت می‌گویم.

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید سلیمانی، هم در زمان زنده بودن و هم شهادتش استکبار را شکست داد،گفت: دشمن مکتب سلیمانی‌ِعزیز رو به ضعف و جبهه مقاومت اسلامی رو به قوت است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

پنج + سیزده =