۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 11244
  • 26 نوامبر 2023 - 11:49
  • 126 بازدید
  • ارسال توسط :
رقابت نفس گیر انتخابات در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ

رقابت نفس گیر انتخابات در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ

دهبانی پور قطعاً رای قابل قبولی در این دوره خواهد داشت و هر اتفاقی برای وی بیفتد به منزله یک شروع برای وی خواهد بود.

انتخابات به روز‌های سخت و حساس خود نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و حساسیت در کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام بیش از دو حوزه انتخابیه دیگر استان به چشم می‌آید.


مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین ساورزنیوز است و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

در بویراحمد رقابت حداکثر میان سه گزینه اول تا سوم دور قبل می‌باشد و در گچساران همه چیز بستگی به تأیید و یا عدم تأیید نهایی غلامرضا تاجگردون دارد که اگر تأییدیه نهایی حاصل شود انتخابات در آن حوزه انتخابیه از همین حالا تکلیفش روشن است.
اما در کهگیلویه اگرچه دو چهره فعال و پر قدرت موحد و هاشمی پور در صحنه حاضر هستند اما چند رقیب جدید دیگر نیز در صحنه حضور دارند تا یک انتخابات چند ضلعی و گسترده را در پیش داشته باشیم.
علی محمد بزرگواری، رضا دهبانی پور، آیت الله سعادتیان و علی مژدهی پور دیگر گزینه‌های جدی در این دوره از انتخابات خواهند بود. در هیچ دوره‌ای به این اندازه گزینه‌ی جدی در انتخابات کهگیلویه حضور نداشته است.
رضا دهبانی پور گزینه‌ای است که البته تاکنون کسی قصد نادیده گرفتن وی را نداشته است و عملاً امکان نادیده گرفتن وی نیز وجود ندارد. او در دور قبل نیز نامزد انتخابات شده بود اما بعد از اعلام دیرهنگام تأیید صلاحیتش ترجیح داد در صحنه نماند و کنار رفت. حالا نیز او چالش‌های سخت مربوط به خود را دارد. دهبانی پور دارای یک پیشینه اصلاح طلبی است و در این طیف قرار می‌گیرد اما اصلاح طلبان در این دوره حداقل به صورت سازمانی فعال نیستند و این موضوع عملاً امکان معرفی تشکیلاتی وی و حمایت رسمی تشکیلات از وی را نمی‌دهد.
البته این موضوع به معنای عدم حمایت و حضور نیرو‌های اصلاح طلب در صحنه نیست و هم اکنون نیز بخشی از جوانان و چهره‌های اصلاح طلب به صورت جدی و پیگیر در کنار دهبانی پور قرار دارند.
هر چند دو چهره یکی از دو طیف فعال اصلاح طلبی در کهگیلویه با اظهارات خود سعی کردند عملاً یک موضع‌گیری شخصی علیه دهبانی پور به راه بیندازند که بعد از انتقاد به این دو چهره کمتر شاهد ورود این افراد و اظهار نظر آن‌ها بوده‌ایم.
دهبانی پور در چهار سال گذشته یکی از فعالترین نامزد‌ها در عرصه سیاسی کهگیلویه بوده است و ارتباطات بسیار نزدیکی با گروه‌های مختلف جامعه داشته است.
دهبانی پور از همان ابتدا نیز با علم به سختی راه قدم در این مسیر گذاشته است. وی بخوبی از قدرت و نفوذ موحد و هاشمی پور و ابزار‌های اثرگذار آن‌ها در اثربخشی در انتخابات آگاهی دارد. علاوه بر موحد و هاشمی پور یکی دیگر از نمایندگان ادوار در کهگیلویه نیز نامزد انتخابات شده است. علی محمد بزرگواری مدتی است به صورت جدی در عرصه انتخابات فعال است. مژدهی پور هم در آخرین روز‌های فرصت ثبت نام در این انتخابات نامنویسی کرد و در صحنه حضور فعالی دارد.
آیت الله سعادتیان دیگر نامزد انتخابات نیز به صورت جدی در صحنه حاضر است و فعالیت‌های زیادی هم در طی این مدت داشته است.
البته در کنار این گزینه افراد دیگری نیز فعال هستند و ممکن است برخلاف این مطلب نظر و دیدگاه دیگری داشته باشد.
دهبانی پور یک فرد دانشگاهی و از قضا تحصیل کرده دکتری علوم سیاسی است. وی اهل تحلیل و سخنرانی‌های دقیق و اصولی است و در زمان مدیرکلی در فرهنگ و ارشاد اسلامی رابطه و تعامل خوبی با جامعه هنری و رسانه‌ها داشت. او در تمام طول حیات سیاسی و مدیریتی خود سعی داشته است مشی خردورزانه و به دور از هر گونه افراط و تفریط جریانی و سیاسی داشته باشد و نگاه مثبتی در کل جامعه به وی وجود دارد.
دهبانی پور به خوبی از خار مغیلان این مسیر آگاهی دارد و البته می‌داند نابرده رنج گنجی میسر نخواهد شد. دهبانی پور قطعاً رای قابل قبولی در این دوره خواهد داشت و هر اتفاقی برای وی بیفتد به منزله یک شروع برای وی خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

چهارده + چهار =