۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 7758
  • 26 آگوست 2023 - 1:02
  • 340 بازدید
  • ارسال توسط :

به گزارش ساورزنیوز: گشت کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشور در شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بهمئی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات با حضور در گشت بازرسی از مشاوران املاک شهرستان که در تاریخ….. برگزار شد اظهار کرد : امروز در اولین گشت کارگروه تنظیم بازار مسکن و مستغلات بهمئي حضور یافتم، کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشوربا دستورالعمل های ساماندهی مشاوران املاک شناسایی خانه های خالی در کشور شروع به کار کرد وی ساماندهی مشاوران املاک را ازمهم ترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و افزود، در حال حاضر ۱۷۴ هزار و ۳۷۴ واحد صنفی مشاور املاک در کشور فعال است که اقدامات آنها بر قیمت و اجاره بهای مسکن بسیار تاثیرگذار است رئیس اداره راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات تاکید کرد از تاریخ …. گشت های مشترک این اداره در شهرستان با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس اماکن، اداره صنعت معدن، بسیج اصناف، اداره مالیاتی، اتاق اصناف، و اتحادیه مربوطه آغاز شد.

 

دارش افزود : با بازرسی های انجام شده از ۵ بنگاه تخلفات آنها ثبت گردید و به آنها تذکر داده شد و هر هفته یک بار از آنها بازدید به عمل می آید و بنگاه های متخلف و غیر مجاز پلمپ جریمه می گردند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات مطلوب صورت گرفته شاهد قیمت چشمگیر مسکن در شهرستان خواهیم بود.

رئیس راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: نداشتن پروانه کسب نرخ نامه نداشتن کد رهگیری و عدم صدور فیش رسید کمیسیون وجوه دریافتی و گران فروشی بیشترین تخلفات محرز در بنگاه های املاک است.

وی تصریح کرد: چنانچه مردم املاک خود را در سامانه ملی املاک و مستغلات ثبت کنند این امرسبب می شود بنگاه های املاک در تمدید و قراردادها سوء استفاده نکنند. وی در پایان خاطرنشان کرد: از اقدامات مهم صورت گرفته در کارگروه تنظیم بازار املاک و مستغلات کشور این است که دریافت کد رهگیری برای اجاره نامه در سامانه ملی املاک و اسکان برای موجر و مستاجر رایگان شده است.

 

عباسی رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بهمئی هم از برخورد قاطع با متخلفان خبر داد و افزود: هیچ تعارفی با کسی نداریم.

رئیس اداره صمت شهرستان بهمئی هم از ساماندهی و گشت بازرسی مستمر خبر داد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

نوزده − 19 =