۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 4256
  • 22 آوریل 2023 - 11:23
  • 368 بازدید
  • ارسال توسط :
برگزاری نمازباشکوه عیدسعیدفطر درسوق+تصاویر

برگزاری نمازباشکوه عیدسعیدفطر درسوق+تصاویر

به گزارش ساورزنیوز؛ حجت الاسلام مهدی کیانی اصل خطیب جمعه چرام درجمع نمازگزاران عیدسعیدفطر بیان کرد:عیدی اصلی در عید فطراست، غایت ایمان و محبة الله رسیدن به «مقام ابرار» است و خدای متعال به ما یاد داده که از من، معیت و حشر را با ابرار بخواهید. وی افزود:حقیقت این است که «ابرار» اسم قرآنی اهل‌بیت(ع) […]

به گزارش ساورزنیوز؛ حجت الاسلام مهدی کیانی اصل خطیب جمعه چرام درجمع نمازگزاران عیدسعیدفطر بیان کرد:عیدی اصلی در عید فطراست، غایت ایمان و محبة الله رسیدن به «مقام ابرار» است و خدای متعال به ما یاد داده که از من، معیت و حشر را با ابرار بخواهید.

وی افزود:حقیقت این است که «ابرار» اسم قرآنی اهل‌بیت(ع) است که سخت‌ترین عبادت(انفاق مورد نیاز) را «لوجه الله» انجام می‌دهند. به‌خاطر همین در عید فطر، به ما یاد داده‌اند که مقام ابرار را از خدا «عیدی» بخواهیم.

خطیب جمعه سوق گفت:ما چطور به این عیدی برسیم؟ چطور در مقام ابرار قرآنی سیر کنیم؟ سر راست‌ترین راهکار، می‌تواند آیه ۱۷۷ سوره بقره باشد. این آیه پانزده صفت نیك را در دو بخش فکر و عمل بیان نموده است. خلاصه این پانزده عمل، این چهار تا است:

۱. ایمان به غیب(وجود خدا، معاد، فرشتگان، کتاب، نبوت).

۲. خدمت به خلق

۳. انجام فرائض و ترک محرمات عبادی و اقتصادی

۴. صبر و ایستادگی در این مسیر

و خلاصه روحیه «ابرار» هم این دوتا است: «صداقت» و «تقوا» یعنی نشانه‌ى صداقت و تقوا، عمل به تعهدات دینی در حوزه فردی و اجتماعى است. یعنی عمل، عقاید و باور را تأیید کند.
.

وی بااشاره به اینکه دشمن در فکر انتقام از بانوی باهویت ایرانی است گفت:با شروع فرایند انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲، زنان مسلمان ایرانی همراه با مردان، وارد عرصه مبارزه شدند و با اتکا بر مبانی اسلام ناب بر سیطره شیطانی انقلاب جنسی بر جهان غلبه کرد که نمود آن را می‌توان در حضور تعیین‌کننده در تظاهرات‌های پیش از انقلاب تا حضور در پشتیبانی جبهه‌های جنگ تحمیلی مشاهده کرد. با پایان یافتن جنگ‌تحمیلی نیز حضور گسترده و روزافزون زنان در میادین تربیت علمی و اصولی، در میادین تحصیلی و علمی و ورزشی و مدیریتی چهره‌ موفقی از زن مسلمان ایرانی به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام کیانی اصل بیان کرد:کینه‌ی غرب از زنان مسلمان ایرانی از ۱۳۵۷ آغاز شد و در طول ۴۴ سال انقلاب اسلامی به اوج خود رسید؛ زیرا زن ایرانی با رعایت مرزهای حجاب و عفاف توانسته است مرز‌های جهان‌بینی و تزهای فکری غربی که در خدمت سرمایه‌داری و برده‌داری نوین‌اش است را به چالش بکشد و با جلب توجه زنان جهان به خود، برنامه‌ریزی‌های نظام سرمایه‌داری غرب را برهم زند. حقیقت این است که دنیا در آستانه تغییر و تحولی بزرگ قرار گرفته است و این تغییر صیرورتی، بارقه‌های ایجاد تمدن نوین اسلامی است و در این تطور عظیم، بانوان جایگاهی رکنی و محوری خواهند داشت.

راهبردها و راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

اصول نگرشی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

حجاب مایه تشخص و آزادی زن است

حجاب عامل امنیت است

حجاب کرامت زن مسلمان است

حجاب به‌معنای انزوای زنان نیست

اصول کنشگری در عرصه عفاف و حجاب

زنان آگاه، الگوی زن مسلمان را نشان دهند

برای ترویج حجاب کار تحقیقی و تبلیغی کنید

خانم‌ها را با حجاب و فواید آن آشنا کنید

اهمیت شرعی و منطقی حجاب را تبیین کنید

احساس آسایش ناشی از حجاب را بیان کنید

مشکل کم‌پوششی در ادارات را حل کنید

اجازه ندهید توهین‌کنندگان به حجاب جولان دهند

با محبّت و مدارا نهی از منکر کنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

چهار × چهار =