۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » رویدادها
  • شناسه : 8135
  • 14 سپتامبر 2023 - 22:28
  • 353 بازدید
  • ارسال توسط :
برگزاری مراسم ۲۸صفردرجوارمطهرامام زاده امیرولی چرام+تصاویر

برگزاری مراسم ۲۸صفردرجوارمطهرامام زاده امیرولی چرام+تصاویر

 مردم ولایتمدار و مومن چرام طبق سنت هرساله درروز۲۸ صفراز میدان عصر عاشورا به سمت امام زاده امیرولی (ع) به عزاداری پرداختند. امروز چرامی ها در سوگ رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت دومین امام شیعیان امام حسن مجتبی(ع) باحضوردرجوارحرم مطهر امام زاده امیرولی(ع) این شهر اقدام به عزاداری کرده و ارادت خود را به اهل […]

 مردم ولایتمدار و مومن چرام طبق سنت هرساله درروز۲۸ صفراز میدان عصر عاشورا به سمت امام زاده امیرولی (ع) به عزاداری پرداختند.

امروز چرامی ها در سوگ رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت دومین امام شیعیان امام حسن مجتبی(ع) باحضوردرجوارحرم مطهر امام زاده امیرولی(ع) این شهر اقدام به عزاداری کرده و ارادت خود را به اهل بیت(ع) نشان دادند.

درطول مسیرپیاده روی عزاداران موکب های متعددی جهت پذیرایی برپاشده بود.

دراین مراسم پوربهشت کارشناس فرهنگی اداره اوقاف شهرستان کهگیلویه حضورداشت.

این مراسم معنوی با حضور پرشوراقشار مختلف مردم ومسئولان ازجمله فرماندار،شهرداروشورای اداری این شهر برگزار شد.

درطول مسیرمردم از فرماندارچرام جهت برطرف شدن مشکلاتشان مطالبه گری کردند وفرماندارچرام هم درحدتوان پاسخگوی مطالبات مردم بودوقول مساعدجهت برطرف شدن مشکلاتشان داد.

به گزارش ساورزنیوز؛حجت الاسلام والمسلمین سید نوراله افشار امام جمعه محترم چرام اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص) انسان کامل و خاتم انبیاء الهی است که واجد همه مزایای مشترک انبیای پیشین است.

وی افزود: قرآن کریم برخی از خصوصیت‌ها را ویژه ایشان قرار داده که انبیای دیگر فاقد آن بوده‌اند و تا روز قیامت کسی به این ویژگی‌ها متّصف نخواهد شد.

امام جمعه چرام بیان نمود: اوصاف و احکامی‌که اختصاص به پیامبر (ص) دارد، به دو دسته تقسیم می‌شوند: یک دسته اوصاف و احکامی که بر اختصاص بودن آنها میان مفسّران اتّفاق نظر است؛ مانند: ازدواج‌های پیامبر (مِهری و غیر مِهری)، وجوب نماز شب، مکتوب بودن نام پیامبر اسلام(ص) در عهدین، اوّل‌المسلمین بودن، اعطای کوثر، خاتمیّت و شخصیّت جهانی و اعطای مفصّل. دسته دیگر اوصاف و احکامی‌هستند که در اختصاص داشتن آنها به پیامبر گرامی اسلام (ص) میان مفسّران اختلاف است؛ مانند: علوّ مرتبه، عبد مطلق بودن، اُسوه بودن، تجلیل در خطاب و منّت بودن بعثت ایشان بر مؤمنان. این‌ موارد، تمام خصوصیّت‌های پیامبر اسلام(ص) نیستند، بلکه ویژگی‌های اختصاصی دیگری نیز وجود دارند که به گواهی قرآن سایر انبیای الهی این اوصاف و احکام را ندارند.

حجت الاسلام افشار در ادامه از خصوصیات اشاره کرد و گفت: حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام اولین مولودی است که از نظر شرافت نسب هیچ کسی به پای او نمی‌رسد.

وی افزود: جد بزرگوارش پیامبر و خاتم الانبیا، پدر گرامی اش اولین امام و سیدالاوصیا، و مادر مکرمش، صدیقه اطهر سیده النساست. هیچ کس قبل از امام حسن علیه السلام دارای چنین شرافت نسب و خاندانی نبوده است. او در مکتب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و امیرالمؤمنین علیه السلام رشد یافت و در دامان برترین زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام، بزرگ شد.

در ادامه این مراسم حاضران در سوگ نبی رحمت (ص) و امام حسن مجتبی(ع) به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

8 − 2 =