۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » رویدادها
  • شناسه : 5969
  • 14 ژوئن 2023 - 11:34
  • 198 بازدید
  • ارسال توسط :
برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی بامحوریت عیدغدیردرچرام

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی بامحوریت عیدغدیردرچرام

به گزارش ساورزنیوزبه نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چرام در روز ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ راس ساعت ۹صبح با حضور اعضا و حضور طلاب شهرستان چرام و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید برگزار شد. ابتدا سیدمحمد تقوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد […]

به گزارش ساورزنیوزبه نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چرام در روز ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ راس ساعت ۹صبح با حضور اعضا و حضور طلاب شهرستان چرام و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید برگزار شد.

ابتدا سیدمحمد تقوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام و دبیر شورای فرهنگ عمومی، ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور اعضای جلسه ویژه روحانیون و طلاب عزیز، موضوع جلسه را تشریح کرد.

وی گفت: با توجه به درپیش بودن عید سعید غدیر خم و با هماهنگی امام جمعه و فرماندار محترم موضوع این جلسه را « راهکار های مردمی سازی عیدغدیر » در نظر گرفتیم.

تقوی افزود به همین خاطر از روحانیون عزیز شهر دعوت کردیم تا با هم افزایی و همفکری بصورت تخصصی و علمی راهکار های جهت مردمی کردن عید غدیر ارائه دهیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان چرام گفت مسأله غدیر و تعیین امیرالمومنین یک حادثه بزرگ بود که نباید با کم‌کاری و اغفال این موضوع کمرنگ شود همچنین رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام ضمن تشکر از امام جمعه و فرماندار و همه اعضای شورا جهت برگزاری منظم و ماهانه شورای فرهنگ عمومی تقدیر و تشکر ویژه کرد و از قول دکتر احمدی دبیر شورای فرهنگ عمومی استان گفت که دو شهرستان چرام و کهگیلویه در برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی رتبه اول را در استان کسب کردند.

در ادامه دکتر افشار امام جمعه چرام و رییس شورای فرهنگ عمومی ضمن خیر مقدم خدمت همه حاضرین و تشکر از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابت برگزاری منظم جلسات ، حادثه غدیر را بزرگ و بی نظیر توصیف کردو گفت در حقیقت دخالت نبی اکرم در امر مدیریت جامعه و انتخاب جانشین نشان از عظمت حادثه غدیر دارد.

وی گفت در باب غدیرانسان از ابعاد گوناگون میتوان نظر بیندازد و غدیر را تحلیل کند و بهره وافر معنوی ببرددکتر افشار افزود مشکل بشریت امروز عدم مدیریت علوی برجهان است و مشکل عمده عدم مدیریتی همچون مدیرت مولا علی هست وی در بخش دیگری بر مردمی سازی حادثه غدیر تاکید کرد و گفت باید مردم را که الحمدلله خودشان پای کار هستند را بیشتر درگیر کنیم و البته به این معنا نباشد که ادارت از وظایف خود دست بکشند باید ادارات بعنوان پشتیبان در خدمت مردم باشند تا مرد بتوانند به نحو احسن حادثه غدیر را بازسازی و جشن بگیرند و ماباید غدیر را طوری مطرح و معرفی کنیم که مثل محرم مردم منتظر باشند تا غدیر برسد و با جشن ها و شادی ها دین خود را به مولای مظلوممان ادا کنیم .

پس از آن دکتر توفیقیان فرماندار و نایب رئیس شورا ضمن تشکر بخاطر برگزاری منظم و ماهانه جلسات شورا گفت این جلسه بخاطر موضوعش یکی از بهترین جلسات هست وی گفت در مورد غدیر سخن گفتن هم توفیق است و هر چقدر که بهرمند شویم باید خداوند را شاکر باشیم.

فرماندار چرام گفت:باید تلاش مان این باشد که برنامه غدیر به سمت مردمی سازی برود و با عظمت و با شکوه برگزار شود و ضمن مردمی کردن،ما مسئولین هم باید بتوانیم فضا را برای مردم مهیا کنیم.

دکتر توفیقیان با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای شورا، گفت تشکیل بنیاد یا ستاد غدیریه بسیار مهم است و پیشنهاد خوبی است که باید عملی شود.

وی در بخش دیگری گفت: باید با برنامه جلو برویم که مطلقا تداخلی در جشن ها یا برنامه ها ایجاد نشود.

در ادامه پس از بحث و بررسی اعضا، مصوبات زیر به تصویب رسید ۱_ تشکیل ستاد یا بنیاد غدیر ۲_درراسرع وقت جلسه دوم در مورد غدیر جهت برنامه ریزی بهتر تشکیل شود۳_ میزخدمت توسط فرمانداری و در سرفاریاب توسط بخشداری در عید غدیر برگزار شود ۴_هبطه غدیر را تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد ۵_ تبلیغ چهره توسط طلاب علما و ائمه جماعات انجام شود۶_ کلیپ های توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و منتشر شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

1 × یک =