۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
بررسی احتمال صعود پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

بررسی احتمال صعود پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

پیروزی تنها راه حفظ امید برای صعود پرسپولیس

پرسپولیس در ریاض دست به کار بزرگی زد و نوار بردهای متوالی النصر را پاره کرد. سپاهان هم علی‌رغم اخراج ۲ بازیکن توانست نیروی هوایی عراق را شکست دهد. با این نتایج در فاصله یک هفته به پایان مرحله گروهی، ۲ نماینده ایران، در جمع ۳ تیم برتر دوم قرار گرفتند و شانس مناسبی برای صعود دارند.

ادامه رقابت از لیگ به آسیا

در بین تیم‌های دوم گروه، احتمال صعود تیم دوم گروه اول بسیار قوی به نظر می‌رسد واز طرف دیگر تیم دوم گروه سوم هم به احتمال زیاد نتواند به جمع تیم‌های برتر راه یابد و از بین ۳ تیم دوم سایر گروه‌ها، یک تیم حذف و دو تیم به مرحله بعدی راه خواهند یافت. شرایط امتیازها به گونه‌ای است که سپاهان و پرسپولیس که رقابت نزدیکی در لیگ دارند، در آسیا هم وارد رقابت غیرمستقیم شده‌اند و ممکن است سرنوشت صعود و حذف‌شان به یکدیگر گره بخورد.

وضعیت فعلی تیم‌های دوم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:
۱. سپاهان ۱۰ امتیاز، تفاضل +۹
۲. نوبهار ۱۰ امتیاز، تفاضل +۶
۳. پرسپولیس ۸ امتیاز، تفاضل +۱
۴. الشارجه ۸ امتیاز، تفاضل صفر
۵. پاختاکور ۷ امتیاز، تفاضل صفر

صعود قطعی سپاهان با برد

برتری سپاهان مقابل نیروی هوایی عراق باعث شد تا جایگاه این تیم در رده دوم تثبیت شود. حال این تیم این فرصت را دارد که با پیروزی مقابل الاتحاد در هفته پایانی به عنوان تیم نخست به دور بعد راه یابد. بازی رفت دو تیم بسیار جنجالی شد و سپاهان با حکم کمیته انضباطی بازی را ۳ بر صفر واگذار کرد و حالا زردپوشان اصفهانی با انگیزه انتقام، می‌خواهند صعود خود را هموار سازند. سپاهان در صورت قرار گرفتن در رده دوم، یک برگ برنده هم دارد که تفاضل گل عالی است که در برابر اولمالیق ازبکستان رقم خورد. با این اوصاف حتی تساوی هم برای صعود سپاهان می‌تواند کافی باشد چون بعید است پرسپولیس و شارجه در هفته آخر بتوانند به برد بسیار پرگل دست یابند. سپاهان حتی با شکست مقابل الاتحاد هم شانس خوبی برای صعود خواهد داشت و از بین پرسپولیس و شارجه یک تیم باید برنده نشود.

پیروزی تنها راه حفظ امید

با نتایج هفته پنجم گروه پنجم تکلیف صدرنشینی النصر و رده دوم پرسپولیس مشخص شد و حالا باید وضعیت صعود و عدم صعود پرسپولیس مشخص شود. پرسپولیس در صورت از دست دادن امتیاز مقابل تیم بی‌انگیزه الدحیل به احتمال زیاد حذف خواهد شد ولی با پیروزی این تیم شانس مناسبی برای صعود خواهد داشت. پرسپولیس در هفته آخر و در برابر انبوه تماشاگران خود میزبان است، در صورت پیروزی برابر الدحیل و شکست سپاهان قطعاً به جمع ۱۶ تیم پایانی راه خواهد یافت.

حالت دیگر صعود پرسپولیس کمی پیچیده‌تر است. پرسپولیس در صورتی‌که بالاتر از تیم دوم گروه دوم قرار گیرد به مرحله بعدی راه خواهد یافت ولی تکلیف تیم دوم این گروه نامشخص اشت. در این گروه نسف‌قارشی ۱۰ امتیازی است و شارجه با ۸ و السد با ۷ امتیاز در رده دوم و سوم هستند. در روز آخر شارجه به مصاف الفصیلی اردنِ حذف شده خواهد رفت و نسف قارشی و السد مصاف مرگ و زندگی دارند که نتایج این بازی‌ها در سرنوشت پرسپولیس موثر است. در هفته آخر اگر پرسپولیس و شارجه هر دو برنده شوند و شارجه بتواند تقاضل گل بهتری از پرسپولیس داشته باشد، پرسپولیس حذف خواهد شد، مگر اینکه السد بر نسف قارشی غلبه کند و در رده دوم قرار گیرد و پرسپولیس با امتیاز بیشتر صعود خواهد کرد. شانس بزرگ پرسپولیس آن است که بازی پرسپولیس در هفته آخر پس از سایر گروه‌ها برگزار می‌شود و شاگردان یحیی گل محمدی با علم به اینکه چه نتیجه‌ای تضمین‌کننده صعودشان خواهد به میدان خواهند رفت.

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

سه × 2 =