۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
دو قلوه هاکه پس از مرگ  زنده شدند

دو قلوه هاکه پس از مرگ زنده شدند

پس از ماجرای دوقلوهای بیمارستان امام سجاد (ع) دستور ویژه و فوری به حراست، معاونت درمان و دیگر عوامل دانشگاه و بیمارستان امام سجاد (ع) برای بررسی دقیق و موشکافانه این حادثه را صادر کرد.

بارها در رسانه‌ها و در نشست‌های خبری واژه قتلگاه را کنار نام بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج آمده و همیشه هم گفته‌ایم انصاف نیست که این واژه را روی نام این بیمارستان گذاشت؛ چرا که بعضی از پرسنل و کارکنان بیمارستان شبانه‌روزی صادقانه کار می‌کنند. بااین‌وجود بعضی اتفاق‌ها در بیمارستان امام سجاد(ع) چنان نگرانی را در دل خانواده‌ها و مراجعه‌کنندگان به‌وجود می‌آورد که درست و غلط موضوع برای هیچ‌کس مشخص نیست.

 به گزارش ساورز نیوز به نقل از کبنا؛بارها در رسانه‌ها و در نشست‌های خبری واژه قتلگاه را کنار نام بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج آمده و همیشه هم گفته‌ایم انصاف نیست که این واژه را روی نام این بیمارستان گذاشت؛ چرا که بعضی از پرسنل و کارکنان بیمارستان شبانه‌روزی صادقانه کار می‌کنند. بااین‌وجود بعضی اتفاق‌ها در بیمارستان امام سجاد(ع) چنان نگرانی را در دل خانواده‌ها و مراجعه‌کنندگان به‌وجود می‌آورد که درست و غلط موضوع برای هیچ‌کس مشخص نیست. 
مهاجرت مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به استان‌های همجوار برای درمان به ویژه مهاجرت مادران برای زایش و تولد فرزندان خود که ۹ ماه طاقت‌فرسا را تحمل می‌کنند به امید اینکه فرزندشان به دنیا بیاید و به زندگی‌شان شیرینی و طراوات ببخشد، به‌وفور انجام می‌گیرد.
اخیراً ماجرای، مراجعه خانواده‌ای که بیش از ۲۲ سال انتظار و تحمل درد و رنج ناباروی و تحمل هزینه‌های گزاف مالی به بیمارستان امام سجاد (ع) بسیار عجیب و اتفاق نادری است که توقع ورود و برخورد دستگاه‌های نظارتی و مدعی‌العموم وجود دارد.
اتفاقاتی در بیمارستان امام سجاد (ع) در ماه‌ها و سال‌های اخیر افتاده که می‌توان گفت شبیه این اتفاقات در دنیا و کشور کمتر رخ داده و شرح آنها بسیار تکان دهنده است.
بیمارستان یکی از اصلی‌ترین اجزای نظام سلامت محسوب می‌شود. بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با وجود پیشرفت‌هایی که در زمینه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌ها داشته است؛ اما جوابگوی بسیاری از بیماران نیست و گلایه بیماران از کادر درمان این بیمارستان و سایر مراکز درمانی روز‌به‌روز افزایش پیدا می‌کند. افزایش ۱۰۰ درصدی پرونده‌های قصور پزشکی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل قابل توجه است. این موضوع نشان‌دهنده نارضایتی فزاینده مراجعین به مراکز درمانی و کیفیت نامطلوب خدمات ارائه شده در برخی موارد است. ۷۵ مورد از این پرونده‌ها منجر به محکومیت شده که نشان‌دهنده اثبات قصور پزشکی در این موارد است.
کامروز‌امینی، مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به این موضوع اظهار داشت: «در سال ۱۴۰۲، تعداد پرونده‌های قصور پزشکی منجر به محکومیت در این استان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.»
وی در ادامه به ارائه آمار و ارقام مربوط به این موضوع پرداخت و گفت: «در سال گذشته ۳۶۶ پرونده در کمیسیون‌های پزشکی استان تشکیل شده که ۱۴۵ مورد از آن‌ها مربوط به قصور پزشکی بوده است. از این تعداد، ۷۵ پرونده منجر به محکومیت شده که این رقم نیز نسبت به سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.»
امینی ۱۷ درصد از این پرونده‌ها را مربوط به زنان و زایمان  عنوان کرد. این آمار می‌تواند بیانگر کمبود امکانات و تجهیزات در برخی از مراکز زایمان، خطا‌های پزشکی در حین زایمان و یا کمبود ماما و متخصص زنان و زایمان در استان باشد.
متأسفانه شیوه مدیریت بر مراکز درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد پوسیده، سیاسی و خاله‌خرزویی است و به همین دلیل شاهد اتفاقات ناگوار در بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی هستیم.
روز شنبه (۲۶ خردادماه ۱۴۰۳) مادری بیش از ۲۲ سال انتظار و تحمل سختی‌های فراوان مالی و روانی ناشی از ناباروری، توانست دو قلو باردار شود. وی بعد از مشکلی که برایش پیش می‌آید به بیمارستان امام سجاد (ع) مراجعه می‌کند.
در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها اینگونه این ماجرا را روایت کرده‌اند که این خانم هفت ماه در استراحت مطلق بوده و راه رفتن و تحرک برایش خطرناک بود به دلیل نبود ویلچر و آسانسور در بیمارستان، از پله‌ها بالا برود. پزشک زایشگاه که زحمت آمدن به بیمارستان را هم به خود نداده بود با تلفن و از راه دور، ختم بارداری این خانم را اعلام کرده و به پرستاران می‌گوید آمپول سقط جنین تزریق شود. [توجیه نیز پاره شدن کیسه آب در رحم خانم بود.]
پس از زایمان طبیعی و به دنیا آمدن دو فرزند دوقلو که به فاصله یک ساعت از هم متولد شدند به خانواده آنها اعلام می‌شود که نوزادان مرده به دنیا آمدند. در ادامه نوزادان این خانواده رنج‌ دیده را وضعیت مبهم، نگران‌کننده و جلوی چشمان بهت‌زده پدر و مادر این نوزادان در کاور مخصوص باندپیچی و آنها را برای انتقال به سردخانه آماده می‌کنند.
علی‌رغم ممنوعیت حضور افراد متفرقه در بخش زایشگاه، عوامل بخش زایشگاه با اصرار خانواده مذکور برای دیدن دوقلو‌ها مواجه می‌شوند که گویا برخورد مناسبی با این خانواده ندارند و بعد از مدتی درحالی که اعضای خانواده و کادر درمان زایشگاه در حین بحث و گفت‌وگو بودند و پدر و مادر این نوزادان در غم و اندوه شدیدی بسر می‌بردند، صدای گریه یکی از نوزادان امید را در دل‌ها زنده می‌کنند و کادر درمان و خانواده نوزادان متوجه می‌شوند که آنها زنده هستند و اصلاً فوت نکرده‌اند و تشخیص پزشک و کادر درمان اشتباه بوده است.
نوزادان به بخش NICU برای درمان انتقال داده شدند و الان وضعیت جسمی و حال عمومی این نوزادان مشخص نیست و سؤال اساسی این است که با این وضعیت آیا عمر نوزادان به دنیا هست یا خیر؟
یونس حاتمی رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) است. خبرنگار کبنا نیوز بارها با او برای پیگیری این موضوع تماس گرفته و پاسخ نداد.
محمود شهامت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است که او در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار کبنا نیوز گفت: در جلسه معاونین درمان سراسر کشور حضور داشتیم و تازه از موضوع این دوقلوها با خبر شدم و ۲ ساعت دیگر اطلاعات کافی را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم.
وی افزود: جلسه‌ای در بیمارستان امام سجاد (ع) برای این موضوع تشکیل شده است.
سعید جاوادن‌سیرت رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد است. او پس از ماجرای دوقلوهای بیمارستان امام سجاد (ع) دستور ویژه و فوری به حراست، معاونت درمان و دیگر عوامل دانشگاه و بیمارستان امام سجاد (ع) برای بررسی دقیق و موشکافانه این حادثه را صادر کرد.
جاودان‌سیرت اعلام کرد: این موضوع به‌صورت جدی در حال پیگیری است و به خانواده نوزادان اطمینان می‌دهیم تمام توان خود را برای بررسی و پیگیری جدی تا حصول نتیجه نهایی به کار خواهیم گرفت.
وی تصریح کرد: در صورت کمترین قصور از سوی کادر درمان بیمارستان برخوردهای قانونی و لازم را به طور حتم انجام خواهیم داد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

5 + 11 =