۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1417
  • 28 آوریل 2022 - 2:25
  • 190 بازدید
  • ارسال توسط :
استاندار:دانشگاه آزاد یک مرکز علمی و اعتقادی است

استاندار:دانشگاه آزاد یک مرکز علمی و اعتقادی است

دانشگاه آزاد به بلوغ علمی و ارزشی رسیده است و باید از این ظرفیت برای اداره امور کشور استفاده کنیم

دانشگاه آزاد به بلوغ علمی و ارزشی رسیده است و باید از این ظرفیت برای اداره امور کشور استفاده کنیم
به گزارش ساورز نیوز،سید علی احمدزاده در نشست با هیات علمی دانشگاه آزاد واحد یاسوج با بیان اینکه به توان علمی دانشگاه آزاد واقفم و قبول دارم رتبه خوبی در تولید علم دارند گفت: اساتید این دانشگاه از توان بالای علمی برخوردار هستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نامگذاری سال تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرین افزود: نامگذاری سال به این نام بیانگر این موضوع است که باید ارزش کارهای علمی را بدانیم و تولید را به سمت دانش بنیان ببریم و توجه ویژه به مراکز تولید علم که دانشگاه است داشته باشیم.
وی با بیان اینکه باید زیربنای کارهای علمی فراهم شود ادامه داد: ممکن است در این سال به تولید انبوه نرسیم اما اگر اساس کار را علمی ببندیم سال‌های بعد می توانیم موفق باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در جریان مشکلات دانشگاه آزاد هستم، گفت: در اولین نشست با رئیس جمهور مشکلات و بحران اقتصادی دانشگاه آزاد را مطرح می کنم اما از خود دانشگاه انتظار دارم قبل از اینکه کار سخت‌تر شود پای کار بیایند و به درآمدزایی برسد.
 احمدزاده با اشاره به فرصت پیش آمده در حوزه دانش بنیان برای درآمدزایی در دانشگاه افزود: قبل از هرگونه حمایت دولت، از دانشگاه آزاد می‌خواهم وارد حوزه صنعتی و اقتصادی شود، تقاضا می‌کنم دانشگاه با صنعت و بخش اجرایی ارتباط برقرار کند و از توان یکدیگر استفاده کنند.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص عدم استفاده از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در مناصب دولتی عنوان کرد: در گذشته با مشکلات و منع قانونی مواجه بودیم اما خوشبختانه این مشکل حل شده و از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد در امورات اجرایی استفاده خواهیم کرد.
 وی با تاکید بر اینکه میان دانشگاه و صنعت ارتباط برقرار شود افزود: صنایع بزرگ را وارد استان خواهیم کرد پتروشیمی گچساران در حال حاضر ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد پیشرفت فیزیکی پتروشیمی دهدشت ۴۰ درصد است و برای پتروشیمی دوم دهدشت از هلدینگ بانک‌ها استفاده خواهیم کرد، ضمن اینکه پتروشیمی دوم‌ گچساران ۳۵ درصد پیشرفت دارد.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پالایشگاه نفت مختار گفت: خود ما هم مطالبه‌گر پالایشگاه و به دنبال سرمایه‌گذار در این زمینه هستیم خوشحال می‌شوم که دانشگاه آزاد در این صنایع ورود کند، حتی آماده‌ام در این زمینه با آقای علی عسگری مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس جلسه داشته باشم.
 وی در خصوص طرح‌های پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: طرح‌های پژوهشی دانشگاه حمایت می شوند و در این زمینه منع قانونی وجود ندارد اگر در گذشته مشکلی بوده کوتاهی صورت گرفته است.
 احمدزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد نیاز دارد حمایت شود تا بتواند روی پای خودش بایستد عنوان کرد: طرح حمایت از دانشگاه آزاد را به دولت ارائه می‌دهم، ضمن اینکه در اتاق فکر اقتصاد و صنعت از توان دانشگاه آزاد استفاده خواهیم کرد.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در اختیار استان قرار داد گفت: از کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس با من تماس گرفتند و گفتند توجه ویژه‌ای برای ایجاد اشتغال به استان کهگیلویه و بویراحمد شده است که من از دانشگاه آزاد می‌خواهم در این زمینه کنار ما باشند.
 وی با تاکید بر اینکه تفاوتی به لحاظ توان علمی و نیروی تخصصی میان دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی نمی‌بینم و دانشگاه آزاد یک مرکز علمی و اعتقادی است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد به بلوغ علمی و ارزشی رسیده است و باید از این ظرفیت برای اداره امور کشور استفاده کنیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص نگرانی اعضای هیات علمی در کاهش بودجه استان گفت: بودجه استان کاهش پیدا نکرده، پیش‌بینی می‌شد برخی پروژه‌ها ردیف اعتباری بگیرند اما به دلیل نداشتن ماده ۲۳ با مشکل قانونی مواجه شدند.
احمدزاده عنوان کرد: در گذشته پروژه‌هایی تعریف شد اما ماده ۲۳ آنها اخذ نشده به همین دلیل مشکلاتی برای ما ایجاد شده است، فاضلاب یاسوج، لنده، باشت، گچساران و چرام از جمله طرح‌هایی است که ماده ۲۳ آنها اخذ نشده به همین دلیل اعتباری برای آنها در نظر گرفته نشده است، ضمن اینکه تسهیلات استان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد در طرح نهضت ملی مسکن صاحبخانه می‌شوند، خاطرنشان کرد: در هر زمینه‌ای که بتوانم به دانشگاه آزاد کمک کنم این کار را انجام می‌دهم از سایر دستگاه‌ها هم می‌خواهم با دانشگاه آزاد همکاری کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

شش + 5 =