۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 7323
  • 14 آگوست 2023 - 20:04
  • 175 بازدید
  • ارسال توسط :
مژدهی پور من در مقابل مردم تکلیف دارم،مردم احساسی عمل نکنند

مژدهی پور من در مقابل مردم تکلیف دارم،مردم احساسی عمل نکنند

مژدهی‌پور به بزرگواری گفتم کنار می روم اما مردم را فراموش نکنید، نمی‌دانم که‌ایشان به این سخن عمل کردند یا خیر؟!

به گژارش ساورزنیوز/ علی مژدهی پور فارغ اتحصیل حقوق جزا و جرم‌شناسی در مقطع دکترا، دستیار وزیر، معاون سابق وزیر دادگستری و رئیس اسبق دادسرای کارکنان دولت و رسانه است. مژدهی پور متولد ۱۳۳۹ تحصیلات ابتدایی تا پایان متوسطه را در زادگاه خود به پایان برد. وی پس از خدمت سربازی در کنکور سراسری شرکت و در چندین رشته متمرکز و رشته نیمه متمرکز “علوم قضایی” وابسته به قوه قضاییه پذیرفته شد. وی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده علوم قضائی، کار قضاوت را از شهرستان نورآباد ممسنی در مسئولیت هائی همانند دادرسی، دادیاری و دادستانی آغاز نمود. او هم اکنون پیش ثبت نام خود را برای حضور در انتخابات شهرستان‌های چهارگانه دهدشت، بهمئی، لنده، چرام انجام داده است. مژدهی پور رقیب سرسختی برای سیدمحمد موحد خواهد بود.
به گزارش ساورزنیوز/ علی مژدهی‌پور گفت: به عنوان عضو کوچکی از این استان در قبال مردم منطقه احساس مسوولیت کردم تا در انتخابات شرکت کنم.
مژدهی در خصوص پیش ثبت نام خود در انتخابات، افزود: در حد مقدورات نسبت به مردم و مشکلات آن‌ها بی‌تفاوت نبودم و در همه مواقع سعی کردم در کنار آن‌ها باشم.
مژدهی‌پور بیان کرد: گرچه مدت زیادی در تهران بودیم، ولی زمانی که به منطقه می‌آمدم آلام و رنج‌های مردم را می‌دیدیدم و می‌دانم که چه مشکلاتی دارند.
مژدهی‌پور با بیان اینکه وظایف نماینده در قانون مشخص است، افزود: علاوه بر وظایف ذاتی نماینده، بر مبنای قانون نماینده در برابر تمام ملت مسوولیت دارد.
مژدهی‌پور با اشاره به اینکه در بحث تقنین، قضا و اجرا با وظایف محوله آشنا هستم، اظهار کرد: مجموعه‌هایی با من تماس گرفتند برای اینکه در انتخابات تهران حضور پیدا کنم، در تهران رأی بر مبنای لیست‌های انتخاباتی است و افرادی که تأیید نهایی شوند، شاید با کمترین دردسر وارد مجلس می‌شوند و حتی بعد از انتخاب، شاید کمترین مراجعات مردمی را داشته باشند.
معاون اسبق وزیر دادگستری بیان کرد: علت اینکه کهگیلویه را ترجیح دادم، به این خاطر است که هر چه دارم از دعای خیر مردم است و می‌خواهم برای این مردم کار کنم.
این کاندیدای احتمالی مجلس افزود: من از یک روستای محروم هستم و مراحل مختلف تحصیلی را در کهگیلویه گذراندم و در قوه قضاییه به درجه معاونت وزیر دادگستری رسیدم و به عنوان رئیس سازمان تعزیرات حکومتی بازنشسته شدم، همه این موارد را مدیون دعای مردم هستم، قطعاً مردم هم از ما انتظاراتی دارند.
مژدهی‌پور با تأکید بر اینکه در حد مقدور همیشه آنچه از عهده‌ام برآمده انجام داده‌ام، اظهار کرد: بحث نمایندگی همانگونه که حضرت امام فرموده‌اند مجلس در رأس امور است، واقعاً به همین شکل است، می‌طلبد کسی که حقوقدان است بتواند مسائل را تجزیه و تحلیل کند و در این مسیر گام بردارد.
وی با اشاره به اینکه مهمترین رکن برای مردم همدلی و در کنار هم بودن است، ادامه داد: تفرقه، تشتت، ناامنی باعث مشکلات عدیده‌ای برای مردم خواهد شد.
مژدهی‌پور عنوان کرد: ضمن احترام به کسانی که به هر شکلی تلاش کردند و زحمت کشیدند و تا اینجا پیش رفتند، شعار من همدلی و تلاش برای ترمیم و بهتر شدن اوضاع است.
وی افزود: به عنوان شهروند کهگیلویه و بویراحمدی بر این باورم که شاید مطالبه‌گری مردم کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
مژدهی بیان کرد: قبلاً آقای باهنر در دهدشت حضور یافتند و اعلام کردند که پتروشیمی کهگیلویه ۱۰۰۰ روزه اتمام می‌یابد. هزاران روز از آن هزار روز می‌گذرد ولی متأسفانه هنوز احداث پتروشیمی دهدشت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، در حالی که در بهبهان پالایشگاه به بهره‌برداری رسیده است، در گچساران پتروشیمی به بهره‌برداری رسیده است.
مژدهی‌پور ادامه داد: مردم ما حق دارند در وهله اول از مسوولان اجرایی این مطالبه را داشته باشند که چرا هنوز این پروژه‌ها به سرانجام نرسیده است؟ قرار بوده در دهدشت کارخانه سیمان راه‌اندازی شود، اما در اطراف ما چندین کارخانه سیمان راه‌اندازی شده ولی همچنان وضعیت کارخانه سیمان کهگیلویه مشخص نیست!
وی گفت: آیا درست است که فرزندان این استان با تحصیلات عالی در عسلویه کارگری کنند؟ آقای سطحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در زمان‌های گذشته می‌گفت قریب به ۱۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری زیربنایی در شهرستان حوزه انتخابیه خود کرده‌ام، و در آن شهرستان شاید الان یک نفر بیکار نبینید.
مژدهی‌پور اظهار کرد: من به عنوان منتقد نمی‌خواهم شعار‌های دهن پر کن بدهم، ولی توسعه باید همه جانبه باشد، در دهدشت علارغم اینکه چند پروژه صنعتی دارد، ولی نمی‌بینیم که این پروژه‌ها فعال باشند. آمدن من به صحنه انتخابات نه بخاطر جایگاه و مقام است، چون در طول ۳۵ سال مدت خدمتم مسوولیت‌های زیادی داشتم.
این کاندیدای احتمالی مجلس گفت: تمام زیر و بم‌های دستگاه‌ها را می‌شناسم، به عنوان دادستان، رئیس دادگستری و… در شهرستان‌ها حضور داشتم. ولی چون قوه قضاییه مستقل بوده و وظیفه‌هایی در حوزه قضایی داشته، ما نمی‌توانستیم عملاً تأثیرگذار باشیم.
وی گفت: من در مقابل مردم تکلیف دارم، خواهشم از مردم این است که نه بر مبنای احساسات و قوم گرایی، بلکه بر اساس تعقل، موارد شرعی و قانونی تصمیم‌گیری کنیم، ما در وهله اول منادی وحدت هستیم، از طرف خودم می‌توانم مثال بزنم، اینکه در منطقه باید تذکر دهیم، با وحدت، تعقل، تفحص، بررسی و دقت ببینیم این کاندیدا‌ها تا چه اندازه در مقام عمل می‌توانند ظاهر شوند؟
معاون اسبق وزیر دادگستری افزود: همه کاندیدا‌ها انسان‌های محترم و توانمندی هستند ولی همیشه مطرح بوده که گزینه اصلح انتخاب شود، لذا مردم با چشم باز و خارج از تعلقات بنشینند، بررسی کنند و هر کس که مورد اقبال قرار گرفت، دین خود را به مردم ادا کند.
مژدهی‌پور گفت: یکبار به صحنه انتخابات آمدم، آقای بزرگواری تأیید صلاحیت شد، نزد ما آمدند، بنده به‌ایشان گفتم من کنار می‌روم ولی مردم را فراموش نکنید، نمی‌دانم که‌ایشان به این سخن عمل کردند یا خیر.
مژدهی اظهار کرد: الان شروع کار است، پیش ثبت نام اولیه را انجام دادیم، ما خودمان را به مردم عرضه می‌کنیم، و تصمیم و قضاوت را به مردم می‌سپاریم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

یک × 4 =