۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 566
  • 01 آوریل 2021 - 1:02
  • 661 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرگزاری آنا
قیمت واکسن وارداتی کرونا، چند؟/ نوع و منبع واردات واکسن کرونا در قیمت آن تأثیر دارد
واگذار واکسن کرونابه بخش خصوصی

قیمت واکسن وارداتی کرونا، چند؟/ نوع و منبع واردات واکسن کرونا در قیمت آن تأثیر دارد

قیمت واکسن‌های کرونا در بازار جهانی از حدود 8 تا 70 یورو است

ساورز نیوز به نقل از خبرگزاری آنا،علی‌رضا زالی درباره واگذاری واردات واکسن کرونا به بخش خصوصی، گفت: این موضوع، تصمیم خوبی است که در ستاد ملی اخذ شده؛ البته باید برای اعتماد بخش خصوصی، تضامین لازم نیز داده شود لذا باید  شیوه نامه هایی مبنی بر ایجاد اعتماد آفرینی، تضامین مالی و اعتباری برای بخش خصوصی که می خواهد از منابع خود در خارج از کشور استفاده کند، انجام گیرد.

وی ادامه داد: بخش خصوصی نشان داده که در مواقعی که کشور به آنها نیازمند است همواره خوش درخشیده و بدون شک با توجه به ظرفیت های خوب اعتباری خارج از کشور بخش خصوصی در حوزه دارو ، تجهیزات و واکسن، می توان امیدوار به اقدامات موثر آنها بود.

رئیس ستاد مقابله با کرونای پایتخت، بروکراسی و دیوان سالاری را  آفت بزرگی برای سیستم‌های کشور دانست و گفت: برای آنکه بخش خصوصی تمایل به فعالیت در این عرصه داشته باشد باید حتما بروکراسی و دیوان سالاری که همواره آفت بزرگ سیستم های کشور بوده برداشته شود تا بخش خصوصی بتواند با چابکی وارد عمل شود.

زالی ادامه داد: سازوکار بخش خصوصی با بخش دولتی کاملا متفاوت است لذا باید چابکی در بخش خصوصی به خوبی حفظ شود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: برای آنکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا محقق شود لازم است که حتما یک پنجره واحد فسترک برای بخش خصوصی در حوزه واکسن در وزارت امورخارجه، بانک مرکزی، وزارت بهداشت، وزارت صمت و دیگر مبادی مربوطه شکل گیرد تا بخش خصوصی بتواند از این پنجره واحد بدون بروکراسی ، در صف انتظار باشد.

زالی با اشاره به هزینه واردات یک دوز واکسن کرونا گفت: این هزینه بستگی به نوع واکسن و منبع آن دارد چراکه واکسن ها اگر به صورت حجمی خریداری شود طبیعتا قیمت آن نیز متفاوت است درحال حاضر واکسن های بازار جهانی از حدود ۸ یورو تا ۷۰ یورو بوده که در برخی واکسن ها متغیر است و این مبلغ نیز بستگی به آن دارد که آیا قبلا در صف انتظار این واکسن بودید و آیا سفارش داده شده یا خیر؟ همچنین میزان حجم واردات و حجم خرید نیز روی قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

نوزده − 17 =