۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2001
  • 13 جولای 2022 - 0:37
  • 405 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : کریم سبزی پور
تاکید معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر تدوین طرح جامع گردشگری تا پایان مرداد/ صدور مجوز در برخی نقاط گردشگری ممنوع شد

تاکید معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر تدوین طرح جامع گردشگری تا پایان مرداد/ صدور مجوز در برخی نقاط گردشگری ممنوع شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر تدوین طرح جامع گردشگری استان تا پایان مرداد ماه تاکید کرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر تدوین طرح جامع گردشگری استان تا پایان مرداد ماه تاکید کرد.

کیامرث حاجی‌زاده در نشست کارگروه امور زیربنایی خطاب به مدیران با یادآوری این مورد که حضور در جلسات کارگروه امور زیربنایی الزامی است، گفت: اگر می‌خواهیم استان توسعه پیدا کند و در کنار این توسعه جلوی حیف و میل و سوء استفاده از منابع ملی گرفته شود باید جلسات مرتب برگزار شود و مدیران هم به موقع در جلسات حضور داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به اینکه قبل از واگذاری اراضی باید اهلیت متفاضی مورد بررسی قرار گیرد، افزود: میراث فرهنگی، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی سوابق هر فرد متقاضی را بررسی کنند و از سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی استعلام بگیرند.

وی خطاب به این سه دستگاه گفت: اگر استعلام متقاضی را گرفتید و اهلیت واگذاری طرح به آن شخص وجود نداشت دیگر نیازی نیست در جلسات وقت خودتان و دیگر مسئولان استانی را بگیرید.

حاجی‌زاده بیان کرد: گاها دیده شده دستگاه متولی طرحی را امضا کرده اما بعد از اینکه در کارگروه امور زیربنایی بررسی شد دستگاه اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طرح‌ها در حوزه گردشگری، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی بر اساس سند آمایش سرزمین اجرا شود و نباید به این طرح مهم بی‌اعتنا باشیم.

وی در ادامه سخنان خود در کارگروه امور زیربنایی به طرح جامع شهر اشاره و عنوان کرد: در آینده و با اضافه شدن مناطق اطراف، یاسوج یک شهر بزرگ ۳۰۰ هزار نفری خواهد شد اما در مراکز تفریحی و گردشگری استان با مشکلات و موانعی مواجه خواهیم بود البته نباید به این بهانه مجوز صادر کنیم و تخلفی را قانونی کنیم.

وی تصریح کرد: تا زمان تنظیم و آماده شدن طرح جامع گردشگری که پایان مرداد ماه خواهد بود صدور مجوز در آبشار یاسوج، رودخانه بشار، تنگ مهریان، سروک، منطقه چم‌خانی مختار ممنوع است، ضمن اینکه طرح‌هایی هم که در گذشته واگذار شدند باید مجددا بررسی شوند.

حاجی‌زاده بر احداث زیرساخت‌های گردشگری با استفاده از معماری ایرانی و اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: طرح جامع بشار، آبشار یاسوج و پارک جنگلی هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

وی بیان کرد: مخالف توسعه نیستیم اما قرار نیست از نام تولید و توسعه سوء استفاده شود، هر فردی اهلیت کار دارد مورد حمایت قرار می‌دهیم اما نباید اجازه دهیم فردی به‌نام طرح گردشگری به منابع طبیعی دست‌درازی کند.

حاجی‌زاده از خلع ید ۴۲ مورد طرح واگذار شده به متقاضیان در حوزه گردشگری از مجموع ۱۰۰ طرح خبر داد و گفت: در حوزه صنعت و معدن و جهاد کشاورزی هم خلع ید صورت خواهد گرفت، ضمن اینکه از مدیران می‌خواهم قدرت مقابله با تخلفات را گسترش دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت درختان بلوط اشاره و عنوان کرد: با پیگیری استاندار و سایر متولیان پایش خوبی در زمینه آفت درختان بلوط شده اما نیاز است وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی کشور به این موضوع که یک موضوع ملی است ورود کنند.

وی اعتبارات را جدی‌ترین نیاز استان دانست و خاطرنشان کرد: در روش مبارزه با آفت درختان بلوط به شیوه‌‌ای عمل نشود که ضرر آن بیشتر از منافع باشد و نه تنها بحران جمع نشود بلکه شرایط بدتر شود لذا در این خصوص دقت لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

بیست − دوازده =