۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
امام جمعه دیشموک: کاهش  گزینه های نظامی در مذاکرات سیاسی خصوصاً مذاکرات مربوط به برجام ناشی از قدرت بازدارندگی و توانمندی های سپاه است.

امام جمعه دیشموک: کاهش گزینه های نظامی در مذاکرات سیاسی خصوصاً مذاکرات مربوط به برجام ناشی از قدرت بازدارندگی و توانمندی های سپاه است.

امام جمعه دیشموک در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان سپاه پاسداران گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار سپاه پاسداران را بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان معرفی کردند. ایشان درادامه بیان کرد:رهبر معظم انقلاب فرمودند:(( این مجموعه اکنون به کانونی عظیم و کاملاً مجهز و […]

امام جمعه دیشموک در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان سپاه پاسداران گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار سپاه پاسداران را بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان معرفی کردند.
ایشان درادامه بیان کرد:رهبر معظم انقلاب فرمودند:(( این مجموعه اکنون به کانونی عظیم و کاملاً مجهز و بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان تبدیل شده است که بسیاری از ارتش های بزرگ جهان از انجام دادن اقداماتی شبیه فعالیتهای این نهاد انقلابی ناتوان هستند.)) حجه الاسلام راوندگفت: نمونه بارز این عملکرد فعالیتهای سپاه قدس است که به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی، داعش هدایت شده از طرف قدرتهای اول دنیا را نابود کرد و پایان حضور داعش را اعلام کردند که پاسداران با سلاح ایمان بر دشمن تا دندان مسلح پیروز شدند.
وی در ادامه با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند((سپاه پاسداران با همراهی و همکاری ارتش فداکارحدود دو سال بعد از شکل گیری در چند عملیات بزرگ از جمله فتح المبین و آزادی خرمشهر نقش تعیین کننده ای ایفا کردو توانست قدرت عظیم دفاعی نظامی انقلاب را به رخ دشمنان بکشد)) بیان کرد:
افزایش روز افزون توانایی سپاه بعد دیگر عملکرد مطلوب سپاه است و این توانایی برای ایران امنیت و بازدارندگی ایجاد کرده است کما اینکه کاهش و عدم گزینه های نظامی در مذاکرات سیاسی خصوصاً مذاکرات مربوط به برجام ناشی از قدرت بازدارندگی و توانمندی های سپاه است
امام جمعه دیشموک عملکرد سپاه را در مسئله سازندگی وزیربنایی از نگاه مقام معظم رهبری مطلوب توصیف کرد و گفت: پاسداران انقلاب اسلامی در خدمات عمومی و رفع محرومیتها، بلایای طبیعی و حوادثی نظیر کرونا با همه توان در خدمت مردم بودند.
حجه الاسلام راوند با اشاره به حادثه تروریستی شاهچراغ گفت:گرچه این حادثه با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی و فداکاری نیروهای خدماتی نیمه تمام ماند و به کشته سازی سنگین و فاجعه بار نرسید، اما به همراه خود درسها و عبرتهای مهمی دارد زیرا که قهرمان اصلی این حادثه نیروهای امنیتی داخل حرم بودند که با چابکی تمام جلوی گسترش و تداوم این اتفاق را گرفتند چرا که معلوم نبود این تروریست و نفرات بعدی چه سناریویی در سر داشتند و شواهد حکایت از این داشت که درصدد بودند با به رگبار بستن زائران در وقت نماز و با استفاده از بنزین فاجعه بزرگ انسانی و تخریبی بیافرینند که باید از این جوانمردی تشکر کرد.

ایشان تقدیر ویژه را از آن نیروی مومن بسیجی خدماتی بیان کرد و گفت: این جوان مؤمن بدون ترس و واهمه و با دست خالی دل به دریای ایمان و ایثار زدو با حمله به تروریست مسلح زمینه دستیگری وی را فراهم کرد.

حجه الاسلام راوند بیان کرد: این حرکت احمقانه دشمنان باعث خواهد شد تا مردم ما آگاه و بصیر شوند و آماده مواجهه با هرگونه اقدام دشمن باشند و اینکه بخواهند مردم ما را در برابر مهاجران افغانستانی قراردهند یا اختلاف قومی قبیله‌ای مذهبی ایجاد کنند مطمئناً موفق نخواهند شد تردیدی نیست که ریشه همه این اتفاقات در سرزمین‌های اشغالی و در اتاق‌های شوم امنیتی رژیم غاصب صهیونیستی است دشمن بداند ما در هیچ شرایطی دشمن اصلی و رد پای او را گم نخواهیم کرد و تا ضربه نهایی دنبال خواهیم کرد و پیروز اصلی و قهرمان حقیقی مقابله با آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی ملت بزرگ ایران خواهد بود
امام جمعه دیشموک فضای مجازی را هم فرصت و هم تهدید دانست و افزود: اولاً خانواده ها باید اهمیت فضای مجازی را درک کنند و بدانند چه ظرفیتهایی دارد و ثانیاًدر مقابله با تحریف دشمن در فضای مجازی و رسانه ای برنامه ریزی کنند.
وی با بیان سخن مقام معظم رهبری که فرمودند؛ امروز، روز خسته شدن و نا امید شدن نیست، شیب تند را گذر کردیم و به قله نزدیک شدیم ونباید خسته شویم گفت: وظیفه ما ایجاد امید و خوشبینی در جامعه نسبت به آینده انقلاب و کشور است.
حجه السلام راوند با اشاره به روز جهانی مسجد گفت: پیامبر اکرم میفرمایند ((وقتی مرا به معراج بردند، بهشت و جهنم را به من نشان دادنددیدم بهشت هشت درب دارد و بر هر دری چهار جمله نوشته شده بود که هر جمله ازآن از تمام دنیا و نعمت های آن بهتر است برای کسی که یاد بگیرد و بشناسد. بر یک درب نوشته بود کسی که میخواهد قبرش وسیع و راحت باشد به مسجد برود و بردرب دیگری نوشته بودکسی که میخواهد کرمها در قبر بدن او را نخورند مسجد را نظافت کند و بر درب دیگر نوشته بود کسی که میخواهد قبر او تاریک نباشد مسجد را روشن کند و بر درب دیگری نوشته بود کسی که میخواهد بدنش در قبر سالم بماند فرشهای مسجد را بخرد))
ایشان افزود: فرمایشات امام خمینی ره. درباره مسجد از جایگاه ویژه ای برخوردار است و یکی ار نتایج خوب پیروزی انقلاب اسلامی اداره و را اندازی مساجد بود به همین خاطر دولت باید به حوزه های فرهنگی و احیا و رسیدگی به مساجد توجه ویژه ای داسته باشد.
وی با اشاره به دوم شهریور آغاز هفته دولت گفت: در این تاریخ دو یار دیرین امام. و دو اسوه علم و تقوا، شهید رجایی رئیس جمهور و شهید باهنر نخست وزیر وقت دولت که نمونه ای از دولتمردان مردمی و انقلابی و حساس به بیت المال بودند به شهادت رسیدند و این فرصت مناسبی است که مسئولان خدمات نظام اسلامی را بیان کنند و با توجه به اینکه برنامه دشمن ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است، بیان خدمات نظام اسلامی و ایحاد امید در مردم در دستور کار مسئولان در هفته دولت قرار گیرد.
حجه الاسلام راوند گفت :از زحمات شورای اداری در راس بخشدار محترم و پای کار انقلاب به خاطر تلاشهای شبانه روزی جهت خدمت به مردم و رفع مشکلات مردم و حضور مداوم درکنار مردم تقدیر و تشکر میکنم

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

3 × 3 =