۞ امام علی (ع) :
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 952
  • 13 دسامبر 2021 - 23:23
  • 662 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرگزاری تسنیم
آغاز اجرای رتبه‌بندی از ابتدای سال ۱۴۰۱

آغاز اجرای رتبه‌بندی از ابتدای سال ۱۴۰۱

رتبه بندی معلم ها از حرف تا عمل

طبق لایحه رتبه‌بندی، معلمان کمتر از ۸ میلیون تومان دریافت نخواهند کرد و عملیات اجرای رتبه‌بندی از ابتدای سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

به گزارش ساورزنیوز به نقل از  خبرگزاری تسنیم، امروز معلمان شهرهای مختلف کشور در اعتراض به تاخیر اجرای رتبه بندی، تجمعاتی را شکل دادند.

در همین رابطه علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره آخرین وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: کمیسیون آموزش مجلس تغییرات اساسی در لایحه رتبه‌بندی معلمان که از سوی دولت قبل ارائه شد، انجام داد به عنوان مثال دولت ۵۰۲ هزار نفر را مشمول رتبه‌بندی اعلام کرده بود که در کمیسیون آموزش ۲۳۰ هزار نفر از معلمان اداری را به آن اضافه کردیم.

وی افزود: در لایحه دولت آمده بود که معلمان برای ورود به رتبه‌بندی باید دو سال توقف داشته باشند اما کمیسیون اعلام کرد از ابتدای خدمت وارد رتبه‌بندی می‌شوند و فاصله هر رتبه را از ۶ سال به ۵ سال کاهش دادیم همچنین برای رتبه‌های ۱ تا ۵ اسامی آموزشیار تا استاد معلم را انتخاب کردیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: هدف از رتبه‌بندی ارتقای کیفیت آموزش و حفظ منزلت معلمان است، در لایحه رتبه بندی آمده بود در طول ۳ سال و هر سال، یک سوم  معلمان به تدریج مشمول رتبه‌بندی می‌شوند، برای سال اول ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته بودند اما معلمان گفتند این رقم اندک است.

منادی ادامه داد: برای آن که معلمان در هر رتبه معادل ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را دریافت کنند بودجه زیادی نیاز بود، دولت قبل نامه نوشت که ۲۰ هزار میلیارد تومان در بند و تبصره ۲ بودجه سال ۱۴۰۰ برای رتبه بندی وجود دارد که ۱۵ شریک دارد و صرفاً برای رتبه‌بندی نیست بنابراین تعدیلی در تغییرات انجام دادیم.

وی مطرح کرد: طبق لایحه رتبه بندی و با تغییرات اعمال شده هر معلم کمتر از ۸۰ درصد مربی پایه یک دانشگاه تهران دریافت نخواهد کرد، هم اکنون مربی پایه یک دانشگاه تهران ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند بنابراین هیچ معلمی کمتر از ۸ میلیون و ۸۰  هزار تومان دریافت نخواهد کرد.

همچنین حسین عرب اسدی معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: قوانینی از جنس رتبه بندی باید به تایید شورای نگهبان برسد و پس از آن آیین‌نامه‌های اجرایی تدوین شود.

وی افزود: با توجه به حساسیت آیین‌نامه و گستره قابل توجه، باید دقیق تدوین شود تا امکان اجرای آن توسط مجریان امر در بدنه آموزش و پرورش فراهم شود و تیم‌های ارزیاب برای اعمال معیارها تشکیل شود، از زمانی که ارزیابی اعمال شود عملیات اجرای حکم و صدور احکام صادر خواهد شد.

اسدی گفت: با توجبه زمان در اختیار تا یک یا دو ماه آینده آیین‌نامه‌ تدوین می‌شود و از ابتدای سال ۱۴۰۱ عملیات اجرای رتبه بندی را اعمال می‌کنیم.

 

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

شش + چهار =